Zwycięstwo Cuprum przy wspaniałym dopingu kibiców

22

Trzecie spotkanie w rozgrywkach PlusLigi nie sprawiło siatkarzom Cuprum Lubin większego problemu. Podopieczni Patricka Duflosa wygrali pewnie 3:0.

Na początku pierwszego seta prym na parkiecie bezapelacyjnie wiódł rosły środkowy Piotr Hain. To ten zawodnik brylował pod siatką gospodarzy skutecznie blokując ataki rywali. Na skrzydłach we znaki kielczanom dał się Robert Taht, a na zagrywce Łukasz Kaczmarek. Pierwszego seta miedziowi wygrali 25:23. Osłabione morale ekipy Wojciecha Serafina jeszcze bardziej przyczyniły się do zdecydowanego zwycięstwa Cuprum w drugim secie. Ekipa gospodarzy rozbiła przeciwnika 25:12. W trzecim secie na uwagę zasługuje środkowy Dawid Gunia, który prezentował skuteczną zagrywkę, po której zdobył asa serwisowego. Cuprum  przy wspaniałym dopingu kibiców, wygrało 25:21 i cały mecz 3:0. MVP meczu okrzyknięto przyjmującego miejscowych, Robeta Tahta.

PlusLiga, 3.kolejka, Hala RCS
Cuprum Lubin – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:12, 25:21)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Libero: Kryś, Makoś.

Dafi Społem Kielce: Szymański, Stępień, Więckowski, Schamlewski, Wachnik, Orobko, Nalobin, Pawliński, Superlak, Adamki, Ziemnicki, Dyk, Łapszyński, Drewniak, Morozau , Libero: Biniek, Duluk, Czunkiewicz.