Zaprezentowali się na mistrzostwach w Lublinie

239

Polski Związek Taekwon-do decyzją Kongresu Europejskiej Federacji Taekwon-do (AETF) z dnia 28 kwietnia 2023, który odbył się w Kluż Napoka w Rumunii, otrzymał prawo do organizacji 38 Mistrzostw Europy Taekwon-do Seniorów, 29 Mistrzostw Europy Taekwon-do Juniorów i Mistrzostw Europy Taekwon-do Juniorów Młodszych.

Mistrzostwa odbyły się w terminie 17-21 kwietnia 2024 w hali widowiskowo sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W Championacie ME 2024, startowało 839 zawodników z  32 państw. Podczas tego wydarzenia sportowego odbywał się Kongres Europejskiej Federacji Taekwon-do.

W części sportowej wydarzenia KKSW Taekwon-do w Lubinie miał swojego reprezentanta. Antek Balcerzak, uczeń I LO w Lubinie, otrzymał powołanie do kadry i startował w ME Juniorów w konkurencji drużynowych testów siły i drużynowych technikach specjalnych. W tej pierwszej konkurencji nasz zawodnik wraz z kolegami zdobył srebrny medal, złoto zdobyła reprezentacja Węgier za nami uplasowali się juniorzy z Bułgarii.

W konkurencji technik specjalnych nasi juniorzy zajęli czwarte miejsce, przed nami uplasowali się Bułgarzy, Rumuni i drużyna Norwegii. Lubiński klub miał swojego reprezentanta na Kongresie AETF, delegatem Polskiego Związku na kongres był trener KKSW Lubin Waldemar Dolecki.