KGHM MKS Zagłębie Mistrzem Polski!

1045

Po raz czwarty z rzędu, a piąty w historii piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin zdobyły mistrzowski tytuł. Tym razem Miedziowe zapewniły sobie złote medale na pięć serii przed końcem sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet! Lubinianki były zdecydowanie najlepszą drużyną rozgrywek, a wyniki i przewaga punktowa mówią same za siebie. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały na terenie odwiecznego rywala MKS-u FunFloor Lublin 27:23 (13:14) czym przypieczętowały mistrzowski tytuł!

Kwestia mistrzostwa Polski w ORLEN Superlidze Kobiet została już definitywnie rozstrzygnięta. KGHM MKS Zagłębie Lubin czwarte z rzędu mistrzostwo kraju mogło świętować na terenie swojego odwiecznego przeciwnika – MKS FunFloor Lublin. Wielki mecz rozegrała Daria Przywara, która zdobyła dwanaście bramek na czternaście rzutów i bezapelacyjnie zdobyła tytuł MVP spotkania. Wygraną lubinianki zadedykowały Karolinie Kochaniak-Sala, którą z powodu kontuzji czeka kilkumiesięczna przerwa.

23 mecze – 22 wygrane. To jest znakomity, wręcz idealny sezon w wykonaniu KGHM MKS Zagłębia Lubin. Jedyna przegrana i to po rzutach karnych przytrafiła się Miedziowym w domowym meczu z … MKS FunFloor Lublin. Pozostałe spotkania lubinianki wygrały, a większość z nich wygrała bardzo pewnie. Dziś w Lublinie, po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej na parkiecie przewagę miało KGHM MKS Zagłębie. Lubinianki nakręcały się z każdą kolejną akcją, dzięki czemu wyszły na kilkubramkowe prowadzenie. Cała drużyna zagrała znakomite zawody, ale na parkiecie wyróżniała się Daria Przywara, która zagrała fenomenalne zawody. 12 bramek a 14 rzutów to w takim meczu wynik wręcz kosmiczny! Swoje dołożyła Monika Maliczkiewicz, która broniła na poziomie blisko 50 procent. Miedziowe pewnie wygrały na terenie odwiecznego rywala i po raz kolejny w Lublinie przypieczętowały mistrzowski tytuł.

Do końca sezonu jeszcze pięć spotkań. W środę KGHM MKS Zagłębie zagra derbowe spotkanie w Kobierzycach, a na początku maja powalczy o kolejne trofeum. Miedziowe zagrają w Final Four ORLEN Pucharu Polski, a przeciwnikiem świeżo upieczonych mistrzyń Polski będzie… KPR Kobierzyce.

MKS FunFloor Lublin – KGHM MKS Zagłębie Lubin 23:27 (13:14)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Tomczyk 3, Roszak 3, M. Więckowska 3, Balsam 4, Płomińska 1, Posavec 4, Szynkaruk 3, Olek 1, Turkoglu 1, D. Więckowska, Wicik, Achruk, Masna.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Przywara 12, Matieli 5, Górna 3, Drabik 3, Jureńczyk 2, Michalak 1, Bujnochova 1, Zych, Promis, Milojević, Milczarczyk, Grzyb, Pankowska, Szarkova.


POWIĄZANE ARTYKUŁY