Wakacyjna joga w parku

W najbliższą sobotę, 8 lipca, będzie kolejna okazja, by poćwiczyć jogę w parku Wrocławskim. To kolejna odsłona cyklu, który rozpoczął się w czerwcu, a zakończy w sierpniu.

Fot. Centrum Edukacji Przyrodniczej

Zajęcia odbędą się na trawniku przy minizoo o godzinie 10. Wstęp, jak zwykle, jest bezpłatny. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy po prostu przyjść. Warto przynieść ze sobą matę lub ręcznik.

Tym razem jogę wg Iyengara poprowadzi Sylwia Kruglińska.

Organizatorzy zapraszają zarówno osoby praktykujące już jogę, jak i tych, którzy chcieliby zobaczyć na czym polegają ćwiczenia.

W metodzie Iyengara podstawową praktyką jest wykonywanie asan (czyli postaw ciała), pranajam (ćwiczenie świadomego oddychania) oraz medytacja. Asany dają zdrowie, wzmacniają ciało, zapewniając mu przy tym giętkość i elastyczność, uwalniając je od nagromadzonych w nim toksyn, usuwają zmęczenie oraz pomagają zregenerować system nerwowy. Dają piękno, siłę, stanowczość, wewnętrzny pokój oraz jasność widzenia, tym samym kształtują pogodne usposobienie, przynosząc poczucie jedności ciała, umysłu i jaźni.

Najważniejsze jednak ich znaczenie polega na tym, że pomagają uspokoić i kontrolować umysł i uczynić go posłusznym narzędziem do poznawania samego siebie. Joga wg metody Iyengara wyróżnia się niespotykaną precyzją nauczania postaw ciała (asan) dlatego umożliwia poszukiwania głęboko w swoim wnętrzu. Metoda ta, jak żadna inna jest bliska mojemu sercu.

Kolejne zajęcia odbędą się 15 lipca. Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram spotkań:

15.07 – Yoga – siła i balans – Ewa Barańska, godz. 10

29.07 – Joga hormonalna – Agnieszka Hałas, godz. 10

30.07 – Acro Yoga – Ewa Barańska, Ewelina Jonczys, godz. 17

05.08 – Vinjasa – Marta Kosakowska-Surunowicz, godz. 10

13.08 – Joga dla bioder – Ewelina Lozowska, godz. 17

20.08 – Joga śmiechu, Yoga Sivananda – Agnieszka Kowalczyk, godz. 17

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Wakacyjna joga w parku"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Luzak
Gość
Luzak
10 miesięcy 21 dni temu

Popatrze sobie 😀 jest na co 😛

wpDiscuz