Narkogogle i symulator dachowania ku przestrodze

0

Przekonanie się na własnej skórze, jak zachowuje się nasze ciało podczas dachowania auta lub dosłownie zobaczenie świata po zażyciu środków odurzających – z takiej możliwości skorzystali uczniowie szkół średnich w Lubinie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował dla nich cykl spotkań pt „Trzeźwość na drogach”.

Spotkanie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z młodzieżą tym razem odbyło się w galerii Cuprum Arena w Lubinie. Jedną z atrakcji dla osób uczestniczących w warsztatach była możliwość przymierzenia alkogogli lub narkogogli. O tym, jak zmienia się świat osoby po zażyciu środków odurzających, miała okazję przekonać się lubińska młodzież zakładając te specyficzne okulary.

Młodzież najchętniej korzystała z symulatora dachowania. Każdy mógł osobiście przekonać się jak ważne jest m.in. zapinanie pasów w samochodzie, zwłaszcza gdy dochodzi do wypadku.

Jak tłumaczą organizatorzy, takie spotkania z młodzieżą mają na celu podniesienie wiedzy, świadomości i zaangażowania w promowanie trzeźwości za kierownicą.

Więcej w materiale filmowym poniżej:

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość