Komisarz Lew i Krecik wyszli do dzieci

7

Lubińscy policjanci wspólnie z klubem sportowym „Zagłębie Lubin” prowadzą cykl spotkań poświęconych bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym. Aby było ciekawiej i na dłużej uczniowie zapamiętali rady policjantów powstał film edukacyjny, w którym główną rolę grają maskotki – Komisarz Lew i Krecik. Funkcjonariusze, na podstawie kilku scenek rozmawiają z dziećmi o tym, jak zachowywać się na drodze oraz co zrobić, aby uniknąć ewentualnego zagrożenia.

To już kolejne spotkanie lubińskich policjantów, którzy wspólnie z klubem sportowym „Zagłębie Lubin” stworzyli film edukacyjny dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Maskotki, Komisarz Lew i Krecik, uczą dzieci jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i jakie sytuacje mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji.

W spotkaniu, które odbyło w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie, wzięło udział ok 50 dzieci, które bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania i z entuzjazmem reagowały na pokazywane scenki z maskotkami. Policjantka tłumaczyła oraz przypominała dzieciom, jak należy się zachowywać, by być bezpiecznym i nie powodować swoim zachowaniem sytuacji mogących zagrozić ich życiu i zdrowiu.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie, a każde dziecko otrzymało zawieszkę odblaskową.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość