Dinozaury przechodzą metamorfozę

Aż do piątku w parku Wrocławskim trwa wielkie malowanie. Odświeżane są figury dinozaurów, więc jeśli zobaczymy, że któraś z figur jest malowana, lepiej nie dotykać jej przez kilka najbliższych godzin.

– Deszcz, wiatr, słońce – wszystko to miało wpływ na kolor i stan niektórych figur. Te mniejsze są też często głaskane i dotykane przez dzieci, w niektórych miejscach pojawiły się odpryski, dlatego figury wymagały odświeżenia – tłumaczy Agata Bończak, dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.

Malowana będzie większość dinozaurów, te największe czekają najpierw na przegląd stanu technicznego. – Malujemy inną metodą, specjalnymi farbami, dlatego liczymy, że teraz efekt będzie bardziej trwały – dodaje Agata Bończak.

Malowanie potrwa do najbliższego piątku. Pracownicy firmy, która odświeża dinozaury zapewniają, że przy takiej pogodzie farba wysycha bardzo szybko, ale – przez dwie, trzy godziny po malowaniu – lepiej nie dotykać jeszcze figury.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Dinozaury przechodzą metamorfozę"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
paleontolog
Gość
paleontolog
26 dni 10 godzin temu

???

Świat wiedzy
Gość
Świat wiedzy
26 dni 11 godzin temu

Lista dinozaurów: Tyranozaur, Triceratops, Diplodok, Brachiozaur, Allozaur, Iguanodon, Stegozaur, Akantofolis, Animantarks, Ankylozaur, Edmontozaur, Spinozaur, Pentaceratops, Kentrozaur, Giganotozaur, Akrokantozaur, Heterodontozaur, Abriktozaur, Afrowenator, Tanystrof, Ceratozaur, Kecalkoatl, Centrozaur, Plezjozaur, Masiakazaur, Stygimoloch, Argentynozaur, Yi qi, Mikroraptor, Mononyk, Tuodziangozaur, Kotylozaur, Eoraptor, Oryktodrom .

Austroposeidon
Gość
Austroposeidon
26 dni 11 godzin temu

Jaki jestem piękny taki pomalowany jak Polscy żołnierze w Berlinie 😉

Rocky
Gość
Rocky
27 dni 16 godzin temu

Park-Zoo jest jedną z perełek w Koronie Lubina.Mała metamorfoza i znowu jak nówka i jak magnes działa.Na zielonej wyspie POtworki przemalowano na nowoczesne zjawiska ale całe zło wyłazi myśleli że Polak jest głupi i POdróbkę kupi.

Samek
Gość
Samek
27 dni 22 godzin temu

Eee a myślałem że chodzi o partię rządzących

Myszki Kiszki
Gość
Myszki Kiszki
28 dni 11 godzin temu

Błąd stylistyczny:
„Aż do piątku w parku Wrocławskim BĘDZIE TRWAŁO, lub POTRWA wielkie malowanie.:
Nie ma za co.

wpDiscuz