Wygrany mecz, przegrany dwumecz

219

Kolejne trzy odsłony należały do gospodarzy, którzy wygrywali do 19, 20 i 24. Ponieważ pierwsze starcie padło łupem katowiczan 3:0, do rozstrzygnięcia rywalizacji o 13. miejsce w tabeli Plus Ligi konieczne było rozegranie tzw. złotego seta.

W tej siatkarskiej dogrywce minimalnie lepszy okazał się GKS, który wygrał na przewagi 17:15. Tym samym KGHM Cuprum Lubin zakończyło sezon na 14. pozycji w tabeli.

KGHM Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 26:24), złoty set: 15:17

KGHM Cuprum Lubin: Kamil Kwasowski, Paweł Pietraszko, Jake Hanes, Wojciech Ferens, Seweryn Lipiński, Kajetan Kubicki – Maksymilian Granieczny (libero) – Hubert Węgrzyn, Adam Lorenc.

GKS Katowice: Marcin Waliński, Łukasz Usowicz, Damian Domagała, Jonas Kvalen, Bartłomiej Krulicki, Piotr Fenoszyn – Bartosz Mariański (libero) – Dawid Ogórek (libero), Davide Saitta, Lukas Vasina, Sebastian Adamczyk.