Będą utrudnienia. Rusza przebudowa

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace na skrzyżowaniu dróg krajowych 3 i 36 w Lubinie. Jak już pisaliśmy, zostanie ono przebudowane i stanie na nim sygnalizacja świetlna. Kierowcy większych utrudnień w ruchu mogą się spodziewać od 23 października.

– W najbliższy poniedziałek, tj. 16 października zaczynamy etap 0, który polega na wykonaniu przejazdów na pasie rozdziału. Przejazdy te będą niezbędne w następnych etapach. Utrudniania w ruchu na tym etapie będą minimalne – będzie ustawiane oznakowanie – mówi Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ten etap nie przyniesie zasadniczych zmian na skrzyżowaniu i potrwa tydzień. Natomiast kolejny etap nie będzie już tak bezbolesny dla kierowców, którzy tamtędy jeżdżą.

– Etap I będzie generował większe utrudnienia, jednak prace będą wykonywane na skrzyżowaniu pod ruchem i utrudnień się nie uniknie. Apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie ostrożności – dodaje Magdalena Szumiata.

Wybrana w przetargu przez GDDKiA firma, która ma wykonać inwestycję, zadeklarowała, że skończy ją w ciągu 11 miesięcy od chwili podpisania umowy (podpisano ją w połowie lipca 2017 r. – przyp. red.).

– Zadanie realizowane jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych – mówi Szumiata. – Zamówienie obejmuje przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 3 (km 374+232) z drogą krajową nr 36 (km 16+794) oraz drogą gminną nr 103253D (ul. Miroszowicka) wraz z odcinkami pozwalającymi na dowiązanie do stanu istniejącego. Podstawowym celem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu – wyjaśnia.

Skrzyżowanie zostanie przebudowane na takie z sygnalizacją świetlną. Ponadto przebudowane zostaną dodatkowe pasy w lewo z dróg krajowych nr 3 i 36 i wyspy, zaś wlot drogi gminnej zostanie poszerzony, a krótkie pasy włączenia na wlotach DK 3 i 36 zlikwidowane. Przebudowana zostanie również nawierzchnia wspomnianych dróg.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Będą utrudnienia. Rusza przebudowa"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
*909*
Gość
*909*
9 miesięcy 1 dzień temu

Co do tego, że S3 zmniejszy ruch to jesteście w błędzie. Obecna trasa jest najkrótsza i najszybsza droga na Wrocław I eska tego nie zmieni. Dla firm transportowych będzie to jakieś 30km bliżej, a to się równa mniejsze koszty. Do tego mają otworzyć obwodnicę Leśnicy z kierunkiem na lotnisko, więc zlikwidują wąskie gardło i tranzyt szybciej, i wygodniej dotrze do AOW, co udrożni przejazd osobowym przezwłaśnie Leśnicę. Niestety, jeśli tranzyt obowiązkowo nie zostanie skierowany w stronę A4, to będzie to takie odciążenie jak obwodnica gen.Maczka, którą tylko kilka osobówek mknie, zamiast cały tranzyt na północ tam puścić.

naxyz
Gość
naxyz
9 miesięcy 5 dni temu

Po otwarciu drogi ekspresowej S3 na tym skrzyżowaniu będzie niewielki ruch, więc inwestycja spóźniona o kilka lat i pieniądze wyrzucone w błoto. Ale to żadna nowość w Polsce.

Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 5 dni temu

Kiedy Lubin miał dobrą zmianę to w Wa_wie nikt o tym nawet nie pomyślał a że od lat prowadzi się dobrą zmianę także w Komunikacji nie wszyscy muszą wiedzą Pozdrawiam wspaniałych i wyjątkowych

Darek
Gość
Darek
9 miesięcy 6 dni temu

Dlaczego nie będzie ronda???

gosc
Gość
gosc
9 miesięcy 6 dni temu

remont był juz zaplanowany w roku ubiegłym a nie w lutym tego roku jak to pisza na stronie gminy, ale dno oczywiscie na stronie internetowej gminy lubin pojawił sie juz artykul ze to zasluga wójta, co wchodze na strone to wójt, wojt przecina wstege, wojt pilnuje drogi, wojt pilnuje jak klada chodnik,rozumiem ze zblizają sie wybory za rok, ale na boga boję się otworzyć lodówki aby nie zobazyc tam wójta i cały czas chodze głodny.

blackbaron
Gość
blackbaron
9 miesięcy 6 dni temu

Rocky nie wie co to przecinek, dlatego Jego wpisy traca sens. Lecz czytajac wszystkie Jego komentarze, moge z pewnoscia stwierdzic, iz nie do konca wie co pisze.
A jezeli chodzi o przebudowe skrzyzowania, to czas najwyzszy.

Jarek
Gość
Jarek
9 miesięcy 6 dni temu

czy ktoś zrozumiał o co chodzi rockemu??
ale ten gość tak ma, ciekawe co on bierze?

Rocky
Gość
Rocky
9 miesięcy 6 dni temu

CUland boryka się z utrudnieniami na dobrej zmianie jeszcze trochę a przejazd przez ten Region będzie przyjemnością.Drogi oś przypominają złą zmianę ale do wyborów jest już tuż tuż i na dobrą zmianę można liczyć.Trzeba się cieszyć że mamy Władzę Regionalną a nie z WA-wy bo wiadomo co by było,,,

K.
Gość
K.
9 miesięcy 6 dni temu

Tradycyjnie przy takich okazjach pytam „włodarzy” miasta” KIEDY REMONT ulic Szpakowej i Wyszyńskiego, gdzie z oryginalnego asfaltu nic już nie zostało? Jak długo można dosypywać żwirek na drogę? To nie kuweta dla kota. Te drogi od początku ich powstania nie były remontowane, tylko „łatane” i klejone. Prawie 40 lat bez remontu.
Panie Prezydencie, zrób Pan coś!

luka
Gość
luka
9 miesięcy 6 dni temu

Akurat na Szpakowej na jakimś tam odcinku położyli kilka lat temu nowy asfalt, ale zaraz po pierwszej zimie już nie było widać, że to było nowe :-/

slk
Gość
slk
9 miesięcy 6 dni temu

@Piotrek
ale przecież S3 znacznie zmniejszy ruch na tym skrzyżowaniu, a nie zwiększy. Co nie zmienia faktu, że światła potrzebne ja diabli (choć rondo byłoby sto razy lepsze).

Piotrek
Gość
Piotrek
9 miesięcy 6 dni temu

Znasz pojęcie „sarkazm” – po to umieściłem znak 🙂 Przecież to oczywiste, że po otwarciu S3 ruch się znacznie zmniejszy a nasze miasto stanie się jeszcze bardziej peryferyjne.

Luzak
Gość
Luzak
9 miesięcy 6 dni temu

Miejmy nadzieję, że nie zapomną o zielonej fali ze skrzyżowaniem na ścinawskiej.

Piotrek
Gość
Piotrek
9 miesięcy 6 dni temu

Jak otworzą S3 to będzie jak znalazł 😉 – ruch się mocno zwiększy ;), zagrożenie również. Inwestycja potrzebna, bo każda inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo jest potrzebna, ale jeszcze bardziej potrzebna była kilka lat temu.

yanosik
Gość
yanosik
9 miesięcy 6 dni temu

Prawie rok na przebudowę skrzyżowania i postawienie sygnalizacji? Oczywiście przy założeniu, że zima będzie łagodna. W takim razie należy spodziewać się zakończenia prac w roku 2019.To jest jakiś kabaret.

Kiko
Gość
Kiko
9 miesięcy 6 dni temu

A umiesz czytać? Z artykułu wynika, że prace mają być zakończone maksymalnie w czerwcu.

wpDiscuz