Jakie możliwości daje implantologia dentystyczna?

58

W dzisiejszych czasach wizyta u dentysty to już nie tylko zwalczanie próchnicy, leczenie, czy usuwanie zębów, których nie da się już odratować. To również zabiegi w zakresie stomatologii estetycznej, protetyki oraz chirurgii stomatologicznej. Trwała utrata zębów wiąże się z obniżeniem jakości życia, jednak współczesna stomatologia znalazła na to rozwiązanie. Umożliwia bowiem, w całkowicie bezpieczny sposób, stałe uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Zajmuje się tym implantologia dentystyczna.

Czym jest implantologia dentystyczna?

Implantologia dentystyczna to jedna z dziedzin stomatologii, zajmująca się odtwarzaniem utraconych zębów. Decydując się na implanty zębowe Łódź można w łatwy sposób przywrócić prawidłową funkcję żucia, poprawić swój wygląd oraz komfort jedzenia i mówienia.

Implanty to nic innego, jak trwałe i mocne zamienniki naturalnych korzeni zębowych. Ich wszczepienie umożliwia pełną rekonstrukcję uzębienia i wywiera pozytywny wpływa na pracę żuchwy. Ponadto charakteryzują się one naturalnym wyglądem, trwałością i pozwalają na bezpieczne i komfortowe spożywanie pokarmów. Pomagają pacjentom przywrócić utraconą wraz z zębami pewność siebie i pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych?

Implanty zębowe Łódź to gwarancja pełnego bezpieczeństwa w trakcie diagnozy, podczas zabiegu i po wykonaniu usługi. To również najwyższej jakości materiały, z których zostały wykonane trwałe i mocne zamienniki utraconych naturalnych zębów.

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent powinien wykonać szereg badań. Następnie odbywa się konsultacja lekarska, a na niej badanie stomatologiczne, zaplanowanie leczenia i zakwalifikowanie do zabiegu implantacji. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny i trwa kilkadziesiąt minut.

W trakcie jego trwanie chirurg odsłania kość, w celu wykonania otworu i wszczepienia implantu. Po zabiegu należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza w zakresie higieny jamy ustnej. Po kilku dniach zdejmowane są szwy. Całe leczenie chirurgiczne dobiega końca po kilku miesiącach, gdy implant zostanie odsłonięty poprzez zamontowanie na nim śruby gojącej.

Po zakończeniu leczenia chirurgicznego, pora na leczenie protetyczne, obejmujące najczęściej kilka wizyt.

Kto kwalifikuje się do zabiegu implantologii?

Z zabiegu implantologii stomatologicznej mogą skorzystać wyłącznie osoby dorosłe, które mają w pełni rozwinięte kości szczęki i żuchwy. Zbyt wczesne umieszczenie implantu mogłoby zaburzyć ich naturalny rozwój.

Kolejnym kryterium, jakie należy spełnić, by przystąpić do zabiegu, jest dobry stan jamy ustnej. Próchnica, czy choroby przyzębia, uniemożliwiają jego przeprowadzenie. By doszło do implantologii, trzeba je wyleczyć.

Przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów są też choroby, takie jak: nowotwory, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi oraz choroby serca.

W trosce o bezpieczeństwo pacjenta każdy zabieg poprzedzony jest pełną diagnostyką. Podczas konsultacji lekarz decyduje, jakie rozwiązanie będzie najodpowiedniejsze i czy możliwa jest kwalifikacja do zabiegu.


POWIĄZANE ARTYKUŁY