Zaprojektuj maskotkę

15

W Muzeum Współczesnym we Wrocławiu został oficjalnie ogłoszony konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 Wrocław – jednej z największych imprez sportowych na świecie, która już za trzy lata zagości we Wrocławiu.

Maskotka jest ważnym elementem promocji imprezy sportowej. Wyjątkowość wrocławskiej maskotki polegać będzie również na tym, że twórcami projektu będą dzieci i młodzież.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, którzy ukończyli 9. rok życia i nie mają więcej niż 19 lat, pozostając uczniami szkół średnich. Trzeba stworzyć zespoły konkursowe, liczące od 2 do 10 osób.

Prace konkursowe – wykonane w dowolnej technice na papierze lub w formie pliku graficznego, mogą być wysyłane do 23 maja 2014 roku. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.wroclaw.pl/the-world-games-2017 lub pocztą na adres organizatora: Rynek 13, 50-101 Wrocław.

Szczegółowy regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz niezbędne oświadczenia (wersje do druku) dostępne są na www.wroclaw.pl/the-world-games-2017.

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody. Zespoły będące autorami trzech najlepszych prac wyłonionych w drodze głosowania internautów, zostaną nagrodzone wyjątkowymi pakietami sportowo-turystycznymi.

Nadsyłane prace, które znajdą uznanie komisji oraz ambasadorów, będą sukcesywnie upubliczniane w elektronicznej galerii prac na stronach miejskiego portalu www.wroclaw.pl

W Muzeum Współczesnym spotkali się organizatorzy konkursu – wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski, przewodniczący komitetu organizacyjnego Piotr Przygoński, ambasadorzy konkursu – Piotr Socha – znany rysownik oraz Adam Ptak – szef firmy Semafor, a także zainteresowani uczestnicy zabawy – dzieci z wrocławskiego Gimnazjum nr 14.

Wiceprezydent wręczył znanemu artyście Piotrowi Socha i dzieciom mega-kredki, które stały się wizualnym symbolem uroczystego otwarcia konkursu. Piotr Socha w krótkim szkoleniu przekazał uczestnikom podstawowe zasady dobrego rysunku, które chwilę później pogłębiła prof. Anna Kramm z wrocławskiej ASP w ramach warsztatów dla dzieci. Obecność Adama Ptaka, na co dzień wiceszefa studia Semafor, była okazją do pokazania uczestnikom konkursu metody na animowane ożywienie projektów graficznych maskotek.

Nad przebiegiem konkursu czuwać będą nie tylko organizatorzy, ale również jego ambasadorzy. Pierwszy z nich, Piotr Socha, to znany i ceniony ilustrator, grafik i projektant książek oraz gier planszowych. Rysował między innymi dla „Gazety Wyborczej”, „Dużego Formatu”, „Polityki”, „Newsweeka”, „Przekroju”, „Wysokich Obcasów” i wielu innych tytułów prasowych.

Drugim został Adam Ptak, wiceprezes Studia Semafor, animator, producent filmowy, który na co dzień zajmuje się ożywianiem figur rysunkowych.

Wreszcie trzecim ambasadorem konkursu jest Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, wybitna zawodniczka kolarstwa górskiego i jedna z najciekawszych osobowości sportowych na Dolnym Śląsku.


POWIĄZANE ARTYKUŁY