Nowości w kinie Muza

79

„Święto ognia”, czyli najnowszy film Kingi Dębskiej, która wyreżyserowała wcześniej „Moje córki krowy” czy „Zupę nic”, można od dzisiaj, 6 października, obejrzeć w lubińskim kinie Muza. Ponadto w weekend szykują się przedpremierowe pokazy bajki „Psi Patrol: Wielki film”. Co jeszcze znajdziemy w nowym repertuarze?

„Święto ognia”

Poza filmem „Święto ognia”, który w kinie Muza wyświetlany będzie do 19 października, jeszcze przez tydzień, do 12 października, można obejrzeć produkcje: „Doppelgänger. Sobowtór” oraz „Kosmici w mojej szkole”.

W najbliższy weekend, 7 i 8 października, przedpremierowo pokazany zostanie „Psi Patrol: Wielki film”. W sobotę pokazy zaplanowano na godz. 15.30 i 17.15, a w niedzielę – na 14.15 i 16.

W poniedziałek, 9 października, o godz. 19 wyświetlony zostanie film „Sytuacja awaryjna”. Natomiast w środowym DKF-ie, 11 października, kinomanii obejrzą „Bestie”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Święto ognia”

Nowy film Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa”, „Zupa nic”). „Święto ognia” powstało w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 r. autorstwa Jakuba Małeckiego. Anastazja ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina.

„Doppelgänger. Sobowtór”

Nowy film w reżyserii Jana Holoubka („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”) w międzynarodowej obsadzie. Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

„Kosmici w mojej szkole”

W wyniku kosmicznej anomalii statek Sił Obrony Galaktyki i jego miniaturowa załoga: Gus, Max i Sophie trafiają do wnętrza mózgu 16-letniego ucznia Normana. Od teraz widzą i słyszą wszystko to, co nastolatek. A to dopiero początek kłopotów, bo dzielni kosmici są w trakcie misji, od której zależy dobro i przyszłość Wszechświata. Teraz, aby pokonać największego wroga – międzygalaktycznego złoczyńcę Zoltharda, Gus, Max i Sophie będą musieli ujawnić się i poprosić chłopca o pomoc. Muszą się jednak śpieszyć, bo podstępny Zolthard przejął już kontrolę nad umysłem dyrektorki szkoły, do której chodzi Norman i przeciąga na swoją stronę kolejnych nauczycieli. Czasu jest coraz mniej, po szkolnych korytarzach krąży UFO, a kosmicznie komiczna konfrontacja dosłownie wisi w powietrzu!

„Psi Patrol: Wielki film”

Kontynuacja przeboju z 2021 roku „Psi Patrol. Film”. Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Sprawy przybierają gorszy obrót, gdy wróg piesków Humdinger ucieka z więzienia i łączy siły z Victorią, która jest naukowcem. Oboje planują ukraść niezwykłe moce. Gdy los Miasta Przygód wisi na włosku, Kosmopieski muszą powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno. Skye przekona się w końcu, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.

„Sytuacja awaryjna”

Polecamy najśmieszniejszą komedię tego lata! Film pokazywaliśmy w wakacyjnym DKF-ie – kto nie mógł być na seansie musi koniecznie nadrobić tę zaległość! Wagon kolejowy bywa miejscem wielu niezwykłych spotkań. Choć podróżujący pasażerowie zwykle w dużej mierze skupieni są na sobie, gdy tylko coś przestaje iść zgodnie z planem, zaczynają się integrować i nawiązywać nowe znajomości. Tak dzieje się z bohaterami „Sytuacja awaryjna” i nie chodzi tu o zwykłe opóźnienie. Kiedy okazuje się, że na skutek nieszczęśliwego wypadku w pociągu brakuje prowadzącego go maszynisty, do grupy zamkniętych w wagonie ludzi dociera, że są zdani wyłącznie na siebie. Wśród nich znajdują się między innymi: członkowie zespołu muzycznego, małżeństwo w średnim wieku, mały chłopiec, właściciel zakładu pogrzebowego. Wszyscy mają wspólny cel – jak najszybciej zatrzymać skład i się z niego wydostać. W tym samym czasie lokalne władze planują akcję ratunkową. Opierając się na prawdziwej historii z 2019 r., reżyser przedstawia pełną absurdu komedię charakterów. Umiejscawia akcję w niewielkiej przestrzeni, co sprzyja konfrontacji różnych typów osobowości i reprezentowanych przez nich poglądów. Czy bohaterowie w imię wyższego celu będą w stanie się ze sobą dogadać?

„Bestie”

Vincent i Olga to spokojna francuska para, która osiedliła się w jednej z galicyjskich wiosek. Wiodą tam niespieszne życie, zajmując się uprawą warzyw oraz renowacją opuszczonych domów. Codzienna sielanka ma jednak też swoje mroczne strony. Zwłaszcza, że relacje pary bohaterów z miejscowymi nie układały się nigdy tak, jak by sobie tego życzyli. Sąsiedzki konflikt z porywczymi braćmi Xanem i Lorenzo wzmaga na sile, gdy para decyduje się podjąć niepopularną w okolicy decyzję.


POWIĄZANE ARTYKUŁY