29 listopada to Dzień Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM. Ponieważ w tym roku to miedziowe święto wypada w niedzielę, przedstawiciele holdingu już dziś złożyli wieńce pod tablicą pamięci. Hołd tym, którzy odeszli na wieczną szychtę, mogą oddać też mieszkańcy.
Ten szczególny dzień obchodzony jest w KGHM od trzech lat, jako upamiętnienie tragicznego wypadku z 29 listopada 2016 r., gdy w Zakładach Górniczych Rudna zginęło ośmiu górników.
W rocznicę tej tragedii pod tablicą pamięci składane są wieńce, palą się też znicze. To też okazja do podsumowania dobiegającego końca roku w Polskiej Miedzi.
– W tym roku na wszystkich oddziałach mamy poniżej stu zdarzeń zakwalifikowanych jako wypadek w pracy, co naprawdę jest znaczącym sukcesem – mówi Radosław Stach, wiceprezes KGHM ds. produkcji. – To efekt zmiany podejścia do bezpieczeństwa wszystkich naszych pracowników, zmiany organizacji i działania wszystkich osób zaangażowanych w ten proces. To są takie proste sprawy, jak jednolite podejście do BHP czy dobieranie odpowiednich środków ochrony na poszczególne stanowiska: jeśli mamy pracownika pracującego młotkiem, to danie mu kevlarowych rękawic oznacza mniej stłuczeń – wyjaśnia.
Dziś i w niedzielę miejsce pamięci mogą też odwiedzać mieszkańcy Zagłębia Miedziowego. Ze względu na pandemię na teren firmy mogą jednak wejść tylko te osoby, które do wczoraj zgłosiły taki zamiar w KGHM.