Filmy na styczeń

27

„Sekrety miłości”, „Rakieta”, „Wielki Liberace” oraz „Kamerdyner” – te filmy będzie można obejrzeć w styczniowym DKF-ie w kinie Muza.

Projekcje, jak zwykle, odbywać się będą w każdą środę o godzinie 19. Bilety na jeden film kosztują 12 zł. Można również kupić miesięczny karnet za 35 zł.

Na początek, 8 stycznia, wyświetlony zostanie film „Sekrety miłości”. To dokumentalna produkcja polsko-francuska.

15 stycznia będzie można obejrzeć australijski film „Rakieta”. To australijski kandydat do Oscara, laureat wielu nagród na festiwalach filmowych. Chłopiec, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, prowadzi swoją rodzinę oraz parę wyrzutków społeczeństwa przez Laos w poszukiwaniu nowego domu.

Następnie, 22 stycznia, wyświetlony zostanie „Wielki Liberace”. Jest to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy estrady polskiego pochodzenia – Valentino Liberace.

Na koniec stycznia, 29, pokazany zostanie film „Kamerdyner”. W 1926 roku młody Cecil opuszcza skonfliktowane na tle rasowym południe USA, szukając szansy na lepsze życie. Wkrótce otrzyma niezwykły dar od losu. Zostanie kamerdynerem w Białym Domu.

O filmach:
8 I > „SEKRETY MIŁOŚCI” (Polska/Francja)
W dwóch różnych grupach, zamieszkujących wyspy Indonezji, ludzie posiadają odmienne podejście do zawierania małżeństw. Mężczyzna z Korowai żyje z jedną kobietą, podczas gdy jego sąsiad z Dani – ma trzy żony. Przedstawicielka himalajskich plemion nomadów dzieli los z dwoma mężami. Inteligentna Rosjanka żyje z dwoma partnerami. W Polsce pewien mężczyzna naprzemiennie zakochuje się w czterech różnych kobietach, a młoda para Francuzów żyjąca na marginesie społeczeństwa doświadcza pierwszego, poważnego związku. Wszyscy ci ludzie zamieszkują naszą planetę, niektórych z nich dzielą bariery geograficzne, ale także sposób, w jaki organizują oni swoje codzienne życie.

Zdjęcia do tego dokumentalnego filmu kręcono w Warszawie (Polska), Moskwie i na Syberii (Rosja), w Paryżu (Francja), Tybetańskim Regionie Autonomicznym (Chiny) oraz w Papui-Nowej Gwinei.

15 I > „RAKIETA” (Australia)
Australijski kandydat do Oscara, laureat wielu nagród na festiwalach filmowych.

Chłopiec, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, prowadzi swoją rodzinę oraz parę wyrzutków społeczeństwa przez Laos w poszukiwaniu nowego domu. Po podróży przez kraj wyniszczony wojnami, pełnej nieszczęśliwych zdarzeń, chłopiec chce udowodnić, iż nie jest przeklęty i buduje ogromną rakietę, która pozwoli mu wziąć udział w najbardziej dochodowych, ale również i niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet.

22 I > „WIELKI LIBERACE” (USA)
Prawdziwa historia wielkiej gwiazdy estrady polskiego pochodzenia. Świat znał go jako Valentino Liberace – bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m. in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów. Film zdobył 11 aż nagród Emmy (telewizyjne Oscary), m. in. dla najlepszego aktora Michaela Douglasa i reżysera Stevena Soderbergha.

29 I > „KAMERDYNER” (USA)
W 1926 roku młody Cecil opuszcza skonfliktowane na tle rasowym południe USA, szukając szansy na lepsze życie. Wkrótce otrzyma niezwykły dar od losu. Zostanie kamerdynerem w Białym Domu, stając się naocznym świadkiem wydarzeń, które na zawsze zmienią oblicze współczesnego świata. Gdy kolejni prezydenci USA zmagają się ze skutkami zabójstwa Johna F. Kennedy’ego, Martina Luthera Kinga i kontrowersjami narosłymi wokół wojny w Wietnamie i afery Watergate, Cecil – wpierany przez kochającą żonę Glorię – musi podjąć trudną walkę o dobro i szczęście rodziny, któremu na drodze stanie jego własne, bezgraniczne oddanie pracy. W obsadzie plejada gwiazd Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Jane Fonda, John Cusack, Robin Williams, Alan Rickman, Vanessa Redgrave i Lenny Krawitz.


POWIĄZANE ARTYKUŁY