„Zimna wojna” w kinie Muza

72

Najnowszy film Pawła Pawlikowskiego, który w maju otrzymał Złotą Palmę na MFF w Cannes dla najlepszego reżysera, będzie można obejrzeć od dzisiaj w lubińskim kinie Muza. Poza „Zimną wojną” na ekrany kina trafi także produkcja dla najmłodszych – „Futrzaki ruszają na ratunek”.

„Zimna wojna”, fot. Łukasz Bąk

Animowanka pokazywana będzie do 14 czerwca, zaś polska produkcja „Zimna wojna” nieco dłużej, bo do 21 czerwca.

Jeszcze przez tydzień, do 14 czerwca, będzie można także obejrzeć filmy: „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” oraz „Bella i Sebastian 3”.

Ponadto w najbliższym DKF-ie, 13 czerwca, wyświetlona zostanie produkcja „Najlepsze polskie 30’ – zestaw II”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Zimna wojna”

Nowy film nagrodzonego Oscarem za „Idę” Pawła Pawlikowskiego, który w maju otrzymał Złotą Palmę na MFF w Cannes dla najlepszego reżysera.

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim.

„Futrzaki ruszają na ratunek”

Maksiu to kot, który marzy o karierze muzycznej i wielkiej sławie. Natura poskąpiła mu jednak talentu, a nieustanne ćwiczenie śpiewu pozbawiło dachu nad głową. Wyrzucony przez swego pana, znajduje schronienie na leśnej wyspie u Bobo, bobra, który najbardziej na świecie ceni sobie ciszę i spokój. Wspólne mieszkanie jest uciążliwe dla obu futrzaków, szczególnie tak od siebie różnych. Jednak gdy stają w obliczu nieziemskiej katastrofy ruszają na ratunek innym zwierzętom i przekonują się, że najważniejsza w życiu jest przyjaźń i pomoc tym, którzy jej potrzebują.

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” – premiera (2D dubbing i napisy)

Han Solo (Alden Ehrenreich) to outsider, który podróżuje przez galaktykę swoim statkiem.

Podczas śmiałych eskapad w głąb przestępczego półświatka poznaje wspaniałego Chewbaccę (Joonas Suotamo), swojego drugiego pilota. Spotyka też uzależnionego od hazardu Lando Calrissiana (Donald Glover). Wyprawa ta ukształtuje go na jednego z największych bohaterów sagi „Gwiezdnych wojen”.

„Bella i Sebastian 3”

Odkąd Bella urodziła piękne i zdrowe szczenięta, Sebastian jest wniebowzięty. Psiaki o imionach Atos, Portos i Aramis rosną jak na drożdżach i kudłata rodzinka co dzień przynosi całej okolicy mnóstwo radości. Niestety to szczęście wkrótce zburzy pewien nieznajomy, który pojawi się w wiosce żądając oddania Belli i jej dzieci. Twierdzi on, że jest jej prawowitym właścicielem i choć źle mu z oczu patrzy, sąd musi przyznać mu rację. Sebastian jest załamany, ale nie zamierza się poddać. Pod osłoną nocy ucieka w góry w towarzystwie swych ukochanych psiaków. Ich tropem rusza tajemniczy nieznajomy, a co gorsza zbliża się załamanie pogody…

„Najlepsze polskie 30’ – zestaw II”

Pierwszy zestaw cyklu „Najlepsze polskie 30‘” wypełnił sale kinowe po brzegi, dając widzom w całej Polsce okazję do spotkania z największymi talentami młodego polskiego kina. Przedstawiamy kolejny zestaw znakomitych krótkich polskich produkcji nagradzanych na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach:

„Ja i mój tata” (reż. Aleksander Pietrzak) – zabawny i wzruszający film Aleksandra Pietrzaka z rewelacyjnymi rolami Łukasza Simlata i Krzysztofa Kowalewskiego (30 min.)

„Nazywam się Julita” (reż. Filip Dzierżawski) – poruszający film z Aleksandrą Konieczną i Martą Ścisłowicz w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, reżysera głośnego dokumentu “Miłość” (28 min.)

„Baraż” (reż. Tomasz Gąssowski) – najlepszy aktorski krótki metraż Warszawskiego Festiwalu Filmowego (30 min.)

„Więzi” (reż. Zofia Kowalewska) – krótkometrażowy dokument Zofii Kowalewskiej, który podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście (18 min.)


POWIĄZANE ARTYKUŁY