Teatr w kinie raz w miesiącu

Dzisiaj kolejna okazja, by obejrzeć spektakl teatralny w kinie. Muza zaprasza na swój niezwykły cykl Teatroteka.

– Przed wakacjami wypróbowaliśmy tę formułę, czyli teatr w kinie. Spotkało się to z bardzo dużym zainteresowaniem i entuzjazmem. Stwierdziliśmy, że to będzie ciekawa oferta dla ludzi, którzy lubią teatr na luzie, jak to mówią nasi widzowie – mówi Gabriela Mikityn z Centrum Kultury Muza. – Współczesna dramaturgia, aktorstwo z najwyższej półki, a bilety jedynie 15 zł. W każdym miesiącu pokażemy po dwa tytuły – wylicza.

Najbliższe spektakle pokazane zostaną już dzisiaj, 27 października. A będą to: „Miss HIV” i „Wariat”.

Kolejna Teatroteka już za miesiąc – 27 listopada. Wtedy będzie można obejrzeć przedstawienia: „Wizyta” i „Humani”. Natomiast 16 grudnia pokazane zostaną „Cicha noc” i „Dzielni Chłopcy”.

Wszystkie spektakle rozpoczynają się o godzinie 19 w sali widowiskowej.

Bilety można kupić on-line: www.muza.biletpro24.pl.

Szczegóły na temat Teatroteki można znaleźć na www.ckmuza.eu.

O spektaklach, które zostaną pokazane 27 października przeczytacie poniżej:

„Miss HIV”

Autor: Maciej Kowalewski

Reżyseria: Krzysztof Czeczot

Obsada: Adam Woronowicz, Dorota Kolak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Anna Próchniak, Miłogost Reczek

Akcja sztuki zainspirowana autentycznymi wyborami Miss HIV w Botswanie może rozgrywać się wszędzie. Konkurs opisany w sztuce ma formę rozrywkowego show. Reżyser Krzysztof Czeczot w swej realizacji jeszcze dobitniej akcentuje medialny charakter tego widowiska, z premedytacją obnażając kulisy telewizyjnego programu, w którym kamery widzą wszystko, bo wszystko jest tu na sprzedaż – prywatność, intymność, zagubienie i nieprzewidywalność zachowań bohaterek. Kandydatki do tytułu Miss HIV poznajemy bezpośrednio przed finałową rozgrywką konkursową, którą transmituje na żywo telewizja. Imprezę prowadzi aktor, konferansjer przebierający się w coraz to dziwniejsze, bezsensowne kostiumy. To on ma zrobić wszystko, żeby maksymalnie zwiększyć oglądalność. Nic więc dziwnego, że w swym występie posunie się do wszystkiego: prowokacji, manipulacji, obnażenia najbardziej skrytych tajemnic uczestniczek konkursu. Jednak i one zdają się rozumieć na czym ta gra polega. Na zdobyciu aplauzu i uznania wielomilionowej publiczności. Każda z kandydatek ma swoją historię i swoje oczekiwania związane z ewentualnym zwycięstwem.

„Wariat”

Autor: Rafał Wojasiński,

Reżyseria: Jakub Cuman

Obsada: Piotr Głowacki, Magdalena Kuta, Krzysztof Stelmaszyk, Monika Kwiatkowska, Łukasz Konopka, Andrzej Mastalerz, Przemysław Bluszcz, Marcin Czarnik, Agata Różycka, Martyna Byczkowska

Bohaterem tej groteskowej opowieści jest pisarz, który w imię wolności artystycznej odmawia uczestniczenia w otaczających go „układach” i uznany zostaje w związku z tym przez najbliższe i dalsze otoczenie za „wariata”. Sam przyjmuje bez sprzeciwu tę rolę, postanawia być psem i trafia na leczenie psychiatryczne. Będąc w odosobnieniu w szpitalu, staje się niepojętym dla lekarzy przypadkiem chorego na własne życzenie. Narzucona mu i zaakceptowana przez pisarza rola „wariata” sprawia, że jego twórczość odnosi nadspodziewany sukces. Rzecz o niezrozumieniu, wyobcowaniu i samotności artysty.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz