Tartan Volley Team Lubin na podium

III Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół w Siatkówce był bardzo udane dla ekipy Tartan Volley Team Lubin. Miejscowa drużyna stanęła na drugim stopniu podium.

Lubinianie trafili do Grupy A, gdzie zmierzyli się z drużynami Klimy z Rudnej/Master, Sitechem Sp. z o.o. i ZZRG KWK Chwałowic. Mecze eliminacyjne były rozgrywane dwa sety do 15 punktów, a od gier ćwierćfinałowych w przypadku remisu miał być rozegrany 3 set do 11 punktów. Volley Team w fazie grupowej poradził sobie wyśmienicie i awansował do ćwierćfinałów.

– Poziom jest różny. Niektóre osoby znamy z miedziowego okręgu. Mamy nadzieję na miejsce na podium. Na trzy mecze eliminacyjne wygraliśmy pięć setów, jeden straciliśmy. Ostatnie zwycięstwo dało nam pierwsze miejsce w grupie – podkreśla Marcin Czukiewski z Volley Team Lubin.

Ekipa Tartanu ostatecznie wywalczyła srebrne medale Mistrzostw Polski Górników i Przyjaciół Siatkówki. Zespół zrobił kolejny duży krok ku temu, aby stworzyć w naszym mieście amatorską ligę siatkówki. – Każde zmagania są motorem napędowym do treningów. Znajomości na turniejach są niezwykle ważne w kontekście choćby przyszłych sparingów i w ogóle relacji w środowisku siatkarskim. Co do ligi amatorskiej to mamy pomysł i w najbliższym czasie się wszystko rozwiąże. Planujemy we wrześniu ruszyć z tym tematem pełną parą – mówi Maciej Jaroni, nominalnie atakujący, ale podczas turnieju środkowy Tartanu.

W sportowej rywalizacji w sali gimnastycznej II LO udział wzięły ekipy: Tartan Volley Team Lubin, ZZ Kadra KWK Pniówek, ZZ Kadra KWK Krupiński, ZZRG KWK Chwałowice, Węglokoks Kraj Bobrek – Piekary, Klima z Rudnej/Masters, Sitech Sp. z o.o. oraz Ich Sześciu.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz