Świąteczne konkursy w gminie

Uszka z barszczem, kaczka nadziewana a może karp po staropolsku? Jaka potrawa skradnie nasze serca i podniebienia w tym roku? Gmina Lubina zaprasza do wzięcia udziału w X edycji konkursu kulinarnego „Tradycje Bożonarodzeniowe’2017 ”.

Uczestnikami konkursu mogą być działające na ternie gminy Lubin: koła gospodyń, sołectwa, kluby seniora, stowarzyszenia oraz inne aktywne grupy. Każdy uczestniczący zespół zobowiązuje się do przygotowania prezentacji. Poprzednie edycje tych imprez kulinarnych spotykały się z wielkim zainteresowaniem, dlatego organizator, czyli Ośrodek Kultury Gminy Lubin, prosi o jak najszybsze zgłoszenia.

Jury wybierze najsmaczniejszą potrawę postną, potrawę na dzień świąteczny i deser bożonarodzeniowy. Przyznany będzie także puchar wójta gminy Lubin za stół wigilijny. Tradycje Bożonarodzeniowe zorganizowane będą 8 grudnia w świetlicy wiejskiej w Osieku, początek o godz. 17.00

Jednocześnie przypominamy, że trwają zgłoszenia w innych dwóch konkursach: na własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. Kartka, która otrzyma nagrodę GRAND PRIX zostanie dodatkowo uwieczniona na kartce bożonarodzeniowej gminy Lubin.

Prace konkursowe przyjmowane są w ośrodku kultury do 29 listopada. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 8 grudnia w świetlicy w Osieku, podczas imprezy kulinarnej „Tradycje Bożonarodzeniowe”.

SR/ug.lubin.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz