Skrzyżowali rakiety w Hali Balon

Badmintoniści z Bierunia, Zamościa czy Jeleniej Góry przez dwa dni brali udział w Grand Prix Polski Juniorów, które odbywały się w Hali Balon mieszczącej się przy Salezjańskim Gimnazjum im. św. Dominika Savio.

Młodzi sportowcy rywalizowali w kilku kategoriach, w grze pojedynczej chłopców i dziewcząt, grze mieszanej i grze podwójnej chłopców i dziewcząt. – Zgłoszenia nie zostały wykorzystane w pełni. W sumie przyjechało na turniej pięćdziesięciu zawodników. Mogło być trochę więcej, ale to taka kategoria, że badmintoniści nie muszą jeździć na wszystkie turnieje – komentuje Joanna Kulik, sekretarz Stowarzyszenia Sport-Art.

Prócz zawodników zrzeszonych w klubach całej Polski, w turnieju udział wzięli także tacy, którzy nie przynależą do żadnego z nich. – Zawodnicy ci nie są zrzeszeni w klubach, mają swoich trenerów i biorą regularnie udział w zawodach w całej Polsce – podkreśla Joanna Kulik.

Karolina Szubert jest badmintonistką bezklubową. W Grand Prix organizowanym w Lubinie zajęła drugie miejsce w grze mieszanej, gdzie jej partnerem był Patryk Kordek. – Jeśli chodzi o rywali to znamy się wszyscy bardzo dobrze, ale zrobiło się małe zamieszanie, bo teraz pozmienialiśmy swoich partnerów. Ja z Patrykiem gram pierwszy raz – przyznaje Karolina Szubert.

Zawodniczka przyznała, że w Hali Balon była wspaniała atmosfera, ale temperatura dała się nieco we znaki badmintonistom podczas rywalizacji. – Jest tutaj dość gorąco. Gramy pod balonem. Można powiedzieć, że nieco gramy ekstremalnie. Mamy różne turnieje, Bywają takie sale, zwłaszcza w lecie, gdzie podmuch wiatru zwiewa lotki – puentuje zawodniczka.

W grze pojedynczej dziewcząt najlepsza okazała się Anna Duda. Wśród chłopców najlepszy został Kordian Kobylnic. W grze podwójnej dziewcząt zwyciężył duet Laura Bujak i Anna Duda, wśród chłopców najlepsi okazali się Bartosz Gałązka i Maciej Matusz. W grze mieszanej najlepsi okazali się Bartosz Gałązka i Dominika Kwaśnik.

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz