Prezent dla górników

W pewnym momencie zaśpiewa jednocześnie aż 300 osób. W najbliższy piątek odbędzie się wyjątkowy koncert, przygotowany z okazji Barbórki. Wezmą w nim udział chóry z całej Polski, a także spoza naszych granic. – Chcielibyśmy w ten sposób przede wszystkim uhonorować trud pracy górniczej i przekazać ten koncert jako prezent od nas dla górników – mówi Krzysztof Kujawski, dyrektor Górniczego Chóru Męskiego działającego przy Zakładach Górniczych Lubin.

Krzysztof Kujawski, dyrektor Górniczego Chóru Męskiego działającego przy Zakładach Górniczych Lubin

Choć oficjalne uroczystości barbórkowe już za nami, to obchody święta górników w Zagłębiu Miedziowym jeszcze się nie zakończyły. Niespodziankę przygotował Górniczy Chór Męski, już po raz drugi organizując Festiwal Barbórkowy Chórów.

– Koncert będzie składał się z dwóch część – mówi Krzysztof Kujawski. – W części pierwszej wystąpi siedem chórów oraz orkiestra górnicza. Będziemy mieli chóry z całej Polski oraz Europy. Przyjeżdża między innymi chór z Uniwersytetu Górniczego z Leoben z Austrii. Następnie w drugiej części połączymy wszystkie zespoły w jeden i w prawie 300-osobowym składzie wykonamy koncert finałowy – dodaje.

Ponieważ będzie to festiwal barbórkowy, każdy zespół zaśpiewa co najmniej jeden utwór o tematyce górniczej.

– Cały koncert odbywa się pod patronatem dyrektora Zakładów Górniczych Lubin Marka Marca. Serdecznie zapraszamy, wstęp na koncert jest bezpłatny – mówi dyrektor Górniczego Chóru Męskiego.

Festiwal odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 grudnia od godzinie 18 w kościele pw. św. Wojciecha w Lubinie.

Program koncertu można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
roki balboa
roki balboa
1 rok 5 dni temu

jak dostać się do chóru? z chęcią chciałbym sprubować. ktoś wie?

Marcin
Marcin
1 rok 5 dni temu

Zapraszamy na naszą stronę internetową, zakładka kontakt (adres na plakacie z galerii) 🙂

Marcin
Marcin
1 rok 5 dni temu

Zapraszam do lektury 🙂 http://www.chorgorniczy.pl/kontakt.html

Rocky
Rocky
1 rok 5 dni temu

A tak nawiasem mówiąc, to może już wystarczy tych prezentów dla górników.Juz dość nadostawali 13, 14, 15, barburek i innych wymysłów lewackich.

organek
organek
1 rok 5 dni temu

Krzysiu – czy ty jesteś już dyrektorem czy nadal dyrygentem – chórmistrzem?. Drugie pytanie – w jakich językach przy wspólnym wykonaniu zaśpiewają chóry spoza Polski?

Marcin
Marcin
1 rok 5 dni temu

Nie ma w Chórze funkcji dyrektora. Na czele Prezes, Dyrygent jest natomiast Wiceprezesem i Kierownikiem artystycznym. Co do drugiego pytania, wspólne wykonanie będzie po łacinie 🙂

Rocky
Rocky
1 rok 5 dni temu

Najlepszą niespodziankę Górnicy dostali 2 lata temu stąd takie sukcesy i święta

wpDiscuz