Praktyczna matematyka

1

W Szkole Podstawowej nr 5 w Lubinie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Praktyczna Matematyka”. Do konkursu stanęły szkoły podstawowe numer: 1, 3, 5, 7, 9, 10, 14 i społeczna z Lubina oraz szkoły z Niemstowa, Raszówki, Siedlec, a także nr 3 ze Ścinawy. Każda szkoła reprezentowana była przez dwuosobową drużynę uczniów z klasy czwartej.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się oceną przyniesionych przez zawodników plakatów tematycznych. Później oceniono każdy zespół za przedstawienie nazwy drużyny z uzasadnieniem. Następnie uczestnicy przystąpili do rozwiązywania siedmiu zadań: dwa pierwsze wymagały wykorzystania drewnianych klocków i domina, a kolejne sprawdzały wiedzę w praktyce i związane były z wagą, nutami, przelewem, zakupami i pamiętnikiem.

Najwięcej problemów sprawiły zawodnikom zadania dotyczące wypełnienia przelewu, szacowania wagi, zakupów oraz wyznaczania wartości nutowych.

Ostatecznie, po dogrywce, na podium znaleźli się:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 im. gen. Władysława Sikorskiego w Lubinie

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 14 i. gen. broni Stanisława Maczka w Lubinie

Każda drużyna otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Lubinie, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Urząd Gminy w Lubinie oraz Robotniczą Fundację Edukacyjną z Polkowic.

Tegoroczny konkurs „Praktyczna matematyka” przygotowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki: Ewa Cybul, Magdalena Zgrzebnicka i Lidia Kołodziej, a o wystrój sali zadbała nauczycielka plastyki Dorota Kwaśniewska.

TEKST I FOT. Szkoła Podstawowa nr 5 w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość