Opowieść o marzeniach

„Trzy drzewa” to widowisko słowno-muzyczne, które wprowadziło uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie w świąteczny nastrój. Przedstawienie miało na celu nie tylko przytoczenie faktów, które zna każdy chrześcijanin, ale przez symboliczną wymowę skłonić do głębszej refleksji zarówno młodych, jak i dorosłych widzów.

Przedstawienie przygotowali uczniowie z koła teatralnego prowadzonego przez Joannę Haznar-Kowalczyk, przy współpracy Anny Grodeckiej. Dzieci poświęciły wiele czasu na próby: uczyły się pięknej, poprawnej wymowy, ruchu scenicznego i tańca. Dużym wsparciem byli rodzice, którzy okazali pomoc w zakupie strojów potrzebnych do przedstawienia.

Spektakl został zaprezentowany dwukrotnie. Pierwszy występ odbył się 24 marca w Centrum Kultury Muza podczas Jarmarku Wielkanocnego, drugi w szkole. Przedstawienia przygotowywane przez młodych artystów pod kierunkiem Joanny Haznar-Kowalczyk od lat cieszą się dużym uznaniem w środowisku.

A skąd tytuł „Trzy drzewa”? Pierwsze z drzew marzy, aby stać się piękną skrzynią na skarby, drugie chce być królewskim okrętem, trzecie wskazywać ludziom Boga. Żadne z nie osiągnęło upragnionego celu, ich marzenia nie spełniły się, ale to, co je spotkało, przeszło ich oczekiwania.

AUTOR i FOT. Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz