Niezwykła kolekcja otwieraczy

Multimedialne Centrum Informacji w Rudnej, zaprasza wszystkich chętnych do obejrzenia 60. wystawy z cyklu „Ludzie z pasją”. Tym razem swoją kolekcję prezentuje była mieszkanka Gwizdanowa, Magdalena Musiał, absolwentka Szkoły Podstawowej w Rudnej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na wystawie można obejrzeć ponad 100 przeróżnych otwieraczy z całego świata.

Na wystawie znajdziemy otwieracze ekonomiczne o prostym kształcie, ozdobione dedykowaną grafiką o jednostronnym nadruku, klasyczne ze stali nierdzewnej o nieregularnym kształcie np. dopasowany do charakteru wydarzenia, a także ekskluzywne o nowoczesnym kształcie, zdobione dwustronnie.

Są eksponaty z różnych części świata, między innymi z: Albanii, Anglii, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Włoch, Egiptu, Kenii, Brazylii, Jamajki, Kuby, Meksyku, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Australii, Chin czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

– Pasja zbierania „światowych” otwieraczy do butelek rozpoczęła się całkiem banalnie. Współlokatorka z czasów studenckich w ramach swojej ówczesnej pracy była na targach odbywających się w Madrycie (Hiszpania). Stamtąd przywiozła dla mnie suwenir – metalowego byczka służącego do otwierania kapsli i korków butelek. Od tamtego czasu minęło pięć lat, a otwieracze do butelek z różnych zakątków świata przywożą nam już członkowie rodziny, znajomi, a nawet znajomi znajomych, a kolekcja stale się powiększa – opowiada posiadaczka tej niesamowitej kolekcji Magdalena Musiał.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki. Będzie ona dostępna dla zwiedzających do końca czerwca.

AUTOR i FOT. Multimedialne Centrum Informacji w Rudnej

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz