Koszykarskie derby dla SMK Lubin

95

Podopieczni Szymona Pietraszka pewnie pokonali Ekonoma Legnica. Historyczne derby regionu od samego początku w spotkaniu lepiej na parkiecie spisywali się gospodarze z Lubina, którzy wygrali 80:49.

Damian Dwornik zdobył najwięcej punktów dla SMK w derbach regionu (Fot. Mariusz Babicz)

Już w pierwszej kwarcie lubinianie przystąpili do solidnego ataku. Zespół z Legnicy miał niewiele do powiedzenia, przegrywając 20:9. Kolejne części meczy to kontynuacja dobrej gry miejscowych, którzy sukcesywnie zdobywali punkt za punktem. Najwięcej celnych rzutów w SMK, w tym pięciokrotnie za 3 punkty, zanotował Damian Dwornik (28), a w ekipie z Legnicy Daniel Iwański (17). Lubińskie lwy wygrały ostatecznie 80:49 i w ligowej tabeli zajmują dziewiątą pozycję na 14 drużyn z dorobkiem 10 punktów.

SMK Lubin – UKS Ekonom Legnica 80:49 (1 kwarta: 20:9, 2 kwarta: 30:14, 3 kwarta: 18:14, 4 kwarta: 12:12)

SMK Lubin: Damian Dwornik 28, Damian Szablewski 17, Łukasz Markowicz 15, Paweł Macowicz 8, Jakub Słaby 4, Piotr Zadrożny 4, Łukasz Skibiński 2, Mikołaj Wawrzyńczyk 2, Wojciech Cząstkiewicz, Grzegorz Leńczuk, Rafał Przysada.