João de Sousa w lubińskiej Muzie

3

W lubińskim Centrum Kultury Muza wystąpi João de Sousa – portugalski muzyk, który od kilkunastu lat lat mieszka i tworzy w Polsce.

Fot. materiały prasowe

Będzie to koncert promujący najnowszy, trzeci album João de Sousa – „Ideal”. Jest to krążek utrzymany w słodko-gorzkim, romantycznym brzmieniu w stylu vintage. Portugalczyk odnalazł w nim drogę do szczęśliwego połączenia rodzimej melancholii z polskim sentymentalizmem. Daleki jest jednak od monotonii i konwencjonalności.

Na płycie znalazło się dziesięć piosenek autorskich śpiewanych w ojczystym języku artysty. Do nagrania jednej z nich („Ideal”), João zaprosił wybitną wokalistkę jazzową i zarazem autorkę tekstu w języku polskim – Dorotę Miśkiewicz. To jednak nie jest jedyny polski akcent – na płycie znajdziemy także cover piosenki Krzysztofa Komedy pt. „Była pogoda” (z filmu „Niewinni czarodzieje”).

„Ideal” balansuje na granicy muzycznych gatunków. Dociekliwi usłyszą tu inspiracje muzyką Nicka Drake’a, Caetano Veloso, Toma Waitsa czy Salvadora Sobrala (portugalskiego zwycięzca Eurowizii).

João de Sousa wystąpi w lubińskiej Muzie 30 marca o godzinie 19. Bilety kosztują 25 zł, w dniu koncertu zapłacimy za nie 30 zł.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość