205 wykroczeń i 151 mandatów

1016

Ubiegły tydzień stał pod europejskimi działaniami ruchu drogowego „Roadpol Operation Speed”. Od poniedziałku do niedzieli policjanci z lubińskiej drogówki skoncentrowali się na kontroli prędkości kierowców. 

W ubiegłym tygodniu w całej Europie trwała akcja „Roadpol Operation Speed”, w czasie której policjanci wydziałów ruchu drogowego koncentrowali się na mierzeniu prędkości i upominaniu tych, którzy nie stosują się do ograniczeń.

Kulminacją działań był piątek, kiedy to na drogach pojawiło się najwięcej służb.

– Podczas prowadzonych działań na terenie naszego powiatu mundurowi skontrolowali 363 pojazdy, spośród których 205 kierowców dopuściło się wykroczeń. 151 kierowców ukarano mandatami, 32 pouczono, a w 22 przypadkach sprawę skierowano do sądu z wnioskiem o ukaranie. W sam tylko piątek 64 kierowców otrzymało mandat za prędkość – informuje aspirant sztabowy Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

W czasie zeszłotygodniowej akcji zatrzymano również osoby, które w ogóle nie powinny znaleźć się za kierownicą. 

– Trzech kierowców jechało bez uprawnień, zatrzymano jedną osobę na „podwójnym gazie” oraz osoby, które kierowały pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów lub cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje przedstawiciel lubińskiej komendy. 

Na szczęście obyło się bez ofiar i wypadków choć doszło do 29 kolizji.

Jak podkreślają policjanci, takie działania na pewną będą cyklicznie powtarzane, dlatego apelują do kierowców o rozsądek i stosowanie się do znaków ograniczających prędkość.


POWIĄZANE ARTYKUŁY