Jo Nesbø, biegacze i wampiry

„Biegacze”, „Pierwszy śnieg” oraz „Między nami wampirami” – to trzy filmowe nowości, jakie od dzisiaj będzie można obejrzeć w lubińskim kinie Muza.

Pierwsze dwie produkcje wyświetlane będą do 9 listopada, zaś animowany film „Między nami wampirami”, który pokazywany będzie w wersji 2D i 3D, do 16 listopada.

Natomiast w najbliższym DKF-ie, 8 listopada, będzie można obejrzeć „Fantastyczną kobietę”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Biegacze”

Pierwszy polski film dokumentalny o bieganiu. Podczas wyścigu uczestnicy pokonują ponad 240 kilometrów. Przez dwie doby biegacze nie śpią, nie mają przystanków, nawet posiłki przyjmują, biegnąc. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. Bardzo szybko zaczynają myśleć o kolejnym biegu ekstremalnym.

Dokument „Biegacze” przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą się mierzyć biegacze. Przynajmniej w części pozwala to widzom na przeżycie niezwykle intensywnych emocji, które stają się udziałem ultramaratończyków.

 

„Pierwszy śnieg”

Film oparty na bestsellerowej powieści Jo Nesbø. Szef elitarnej ekipy detektywów Harry Hole (Michael Fassbender) prowadzi skomplikowane śledztwo: wraz z nadejściem zimy ginie kolejna osoba. Detektyw obawia się, że do miasta powrócił seryjny morderca. Z pomocą znakomitej rekrutki Katrine Bratt (Rebecca Ferguson) zaczyna łączyć stare sprawy kryminalne z nowymi brutalnymi zdarzeniami…

 

„Między nami wampirami”

13-letni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje… prawdziwego wampira. Vigo też ma 13 lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów. Odtąd Tony i jego nowy kumpel wampirek przeżyją razem wiele zdumiewających przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego – niestrudzonego łowcy wampirów.

 

„Fantastyczna kobieta”

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Film był wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniósł chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ. Jest również chilijskim kandydatem do Oscara 2018 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz