Derby drugiej ligi dla Miedziowych Lubin

39

Druga konfrontacja Miedziowych Lubin w ramach Pucharu Polski 2 Ligi Rugby, była dla naszej ekipy bardzo udana. Na własnym stadionie, przy licznie zebranej na trybunach publiczności, miejscowi rugbyści ograli rywali ze stolicy Dolnego Śląska.

img_7982

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Lubinianie popełniali co prawda kilka niepotrzebnych błędów własnych, ale z czasem gra z ich strony poprawiała się. – Zasadniczo wypadałoby kilka rzeczy zmienić, bo chłopaki gubią się na boisku. To drugi mecz, w którym gramy eksperymentalnym składem. Na pewno musimy popracować bardzo mocno nad obroną, bo inaczej będą nam uciekały punkty – przyznał Sławomir Woźniak z Miedziowych Lubin, który opuścił plac gry z powodu kontuzji.

Od drugiej połowy Miedziowi w obronie walczyli niezwykle zaciekle. Kilka solidnych reprymend w przerwie spotkania, dało konkretny efekt. Lubinianie nie pozwolili rywalom z Rugby Wrocław na wiele. W młynie nie mieli sobie równych i przewyższali przeciwników szybkością. Miedziowi do tego pewnie atakowali i wygrali spotkanie 26:6. – Jest wygrana, ale do końca nie jestem zadowolony z tego spotkania. Osobiście uważam, że zagraliśmy lepiej mecz w Częstochowie, choć tam przegraliśmy. Niemniej jednak zwycięstwo ogromnie cieszy i dzięki pomocy chłopaków z Bolesławca, możemy teraz cieszyć się z punktów – puentuje Tomasz Nimczyk z Miedziowych.