Szkole w Tymowej grozi katastrofa

Przebywanie w Szkole Podstawowej w Tymowej jest niebezpieczne – ostrzega burmistrz Ścinawy powołując się na budowlane ekspertyzy. Gruntownej modernizacji nie można jednak przeprowadzić w trakcie roku szkolnego, kiedy w budynku uczą się dzieci, a okres wakacji jest na to zbyt krótki. Władze proponują, żeby na czas remontu przenieść uczniów do innej placówki, rodzice boją się, że oznacza to koniec szkoły.

Magistrat przekonuje, że szkoły zamykać nie zamierza, jednak jej gruntowny remont jest niezbędny. Stropy są w tak złym stanie, że grożą zawaleniem. Urząd proponuje poddać budynek gruntownej modernizacji – w Wieloletniej Prognozie Finansowej, która w najbliższych dniach zostanie uchwalona, przewidziano nawet na ten cel 3 mln zł. Powstały też pierwsze wizualizacje, jak szkoła mogłaby wyglądać po przebudowie. Jest bardzo prawdopodobne, że urzędnicy będą próbowali także i na tę inwestycję pozyskać zewnętrzne środki.

Przez minimum dwa lata, bo tak zakładają plany, dzieci musiałyby jednak uczęszczać do szkoły w Ścinawie, co rodzi opór niektórych rodziców. Czy uda się osiągnąć kompromis?

Całą rozmowę z burmistrzem Ścinawy Krystianem Kosztyłą o sytuacji szkoły w Tymowej można przeczytać w najnowszym wydaniu Wiadomości lubińskich oraz na stronie Scinawa.pl. [LINK]

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Szkole w Tymowej grozi katastrofa"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Zenek
Gość
Zenek
11 miesięcy 6 dni temu

Szkoda że przez prawie dwa lata nikt z mediów z Powiatu Lubińskiego nie zadał sobie trudu porozmawiania z rodzicami aby mieć chociaż minimalne pojęcie o tym jak sytuacja wygląda faktycznie. Ten artykuł doskonale wpisuje się w rzetelność mediów w tej sprawie. Niektórzy redaktorzy z Lubina mieli przynajmniej tyle godności, że wprost przyznali się, że boją się pisać prawdy o szkole w Tymowej.

Burek
Gość
Burek
11 miesięcy 8 dni temu

K. chce zamknąć szkołę żeby przenieść do niej straż pożarną oraz ośrodek zdrowia, tylko dlatego , że złodziej i łapówkarz S ma już klienta na budynki w których te instytucję do tej pory się znajdują. Szkoda, że nie ma pieniędzy na dokończenie kanalizacji w Dziesławiu a na jakiś śmierdzacy parking przy moście znaleźli 4mln, mam nadzieję, że Ci złodzieje zostaną usunięci ze swoich stanowisk jeszcze przed kolejnymi wyborami !!

s
Gość
s
11 miesięcy 9 dni temu

Artykuł tak samo niechlujnie napisany jak te przeprowadzone za pieniądze podatniów „ekspertyzy”

h
Gość
h
11 miesięcy 9 dni temu

Następnym obiektem budowlanym któremu grozi katastrofa budowlana to świetlica wiejska w Dziesławiu. Zamaskowane regipsami i farbą spękania. A przecież tam też urządza się imprezy dla dzieci i okazjonalne ”zebrania wiejskie”( 8 osób w tym 5 ”członków” rady sołeckiej plus sołtysowa). Gdyby nie te chaszcze wokół świetlicy to już dawno by się zawaliła..

h
Gość
h
11 miesięcy 9 dni temu

Następnym obiektem gminnym któremu grozi katastrofa budowlana to świetlica wiejska w Dziesławiu. Zamaskowane regipsami i farbą spękania a przecież tam też urządza się imprezy dla dzieci i okazjonalne ”zebrania wiejskie”( 8 osób w tym 5 ”członków” rady sołeckiej plus sołtysowa). Gdyby nie te chaszcze wokół świetlicy to już dawno by się zawaliła…

@@
Gość
@@
11 miesięcy 9 dni temu

Tytuł tego artykułu też jakby taki stronniczy…
Przypadek? Nie sądzę!

D.
Gość
D.
11 miesięcy 9 dni temu

Żenada… w artykule brak bardzo ważnej informacji, że w związku z tą mistyfikacją w szkole był już Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i co stwierdził – że nie ma żadnego zagrożenia i szkoła może być użytkowana!!
Autorzy tych fikcyjnych ekspertyz na zamówienie powinni stracić uprawnienia.
A gmina zamiast na remont szkoły wydała 30 tys. na tych fachowców!!

@@
Gość
@@
11 miesięcy 9 dni temu

Taki dobry Pan burmistrz, że dzieci ze szkoły w Tymowej chce wysłać na 2 zmianę do sp3 w Scinawie. Będą te biedne maluszki wracać o 19 do domów.
Taki „folwark zwierzecy”

@@
Gość
@@
11 miesięcy 9 dni temu

Kłamie szybciej niż biega. Zamiar był jeden. Likwidacja szkoły w Tymowej. Teraz jak sprawa nabrała rozgłosu próbuje się pokazać jako dobry gospodarz.
Ekspertyza była z góry ustalona jak ma wyglądać… tylko nie wiedzieli ze będzie taki dym przez to. Oj nie ładnie Panie K.

M.
Gość
M.
11 miesięcy 9 dni temu

Ekspertyza budowlana zrobiona na zamówienie!! !! Bzdurna i niefachowa !
K.i jego kolega S będą jeszcze mieć duuuze problemy… A tym artykułem chcą się wybielic
Prawda o zamiarach co do szkoły były inne.

nona
Gość
nona
11 miesięcy 9 dni temu

Niektórych rodziców? 99% rodziców, bo wszyscy wiedzą, że Kosztyła i świta chcą szkołę zlikwidować

wpDiscuz