Brydżyści uczcili pamięć Andrzeja Górzyńskiego

1

Od wielu lat reprezentują Lubin na arenie krajowej. Najpierw w CK Muza, później w sali gimnastycznej przy ul. Składowej, a obecnie w jeszcze większym gronie w Hotelu Europa. Brydżyści z naszego miasta zorganizowali po raz kolejny niepodległościowy turniej, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

XXII Turniej z okazji Święta Niepodległości to równocześnie Memoriał im. Andrzeja Górzyńskiego, który przepadał za tą angielską karcianą grą logiczną. – To nasze wspaniały kolega i wyborny brydżysta. Uważamy, że jego imię na stałe powinno być wpisane w nasz turniej i tak będzie. Niestety nie ma go z nami, gra już w zupełnie innym turnieju – mówi Jan Grocholski, prezes Stowarzyszenia Brydża Sportowego „Impas” Lubin.

Na zawodach pojawiło się wielu wspaniałych zawodników, mistrzów Polski i Starego Kontynentu. – Mamy sześćdziesiąt par z całej Polski. Turniej cieszy się popularnością w regionie i kraju. Widać to również po ilości sponsorów i osobistościach. Mamy mistrzów świata i Polski. Jest z nami pan Gołębiowski czy Staniszewski. Ten turniej, po turnieju Grand Prix Polski, jest jednym z największych – podkreśla organizator turnieju. Impreza odbyła się pod patronatem Roberta Raczyńskiego, prezydenta Lubina i Adama Myrdy, starosty lubińskiego.

Fot. Mariusz Babicz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość