Bomba ekologiczna tematem numeru

Już jutro (13 września) ukaże się nowy numer „Wiadomości Lubińskich”. Przeczytacie w nim między innymi o bombie ekologicznej w gminie wiejskiej Lubin!

Cztery pożary, wyciekające do ziemi nieznane substancje i gigantyczne hałdy odpadów – oto sąsiedztwo mieszkańców Kłopotowa i Lubina. Dlaczego przez tyle lat nie rozwiązano sprawy składowiska, które znajduje się na terenie gminy wiejskiej Lubin? – to temat okładkowy najnowszego wydania bezpłatnego tygodnika „Wiadomości Lubińskie”.

Znajdziecie w nim również informacje o dotacji z miasta na każdego małego lubinianina uczęszczającego do prywatnego żłobka, nowej linii autobusowej oraz fotorelację z pięknego koncertu.

Szukajcie nas na swoich osiedlach i w skrzynkach pocztowych. Jesteśmy także w urzędach i w wybranych sklepach. Jak zwykle gazetę będą również rozdawać w różnych punktach miasta nasi kolporterzy w koszulkach z charakterystycznym logo.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

94 komentarzy do "Bomba ekologiczna tematem numeru"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Anonimowo
Gość
Anonimowo
3 dni 6 godzin temu

ksiestwęo lubinskie szuka bata na wójta a winny ich człowiek a kto dopiszcie

duludulu
Gość
duludulu
4 dni 22 godzin temu

A tak nawiasem mówiąc, te całe stronnicze „Wiadomości Lubińskie” są nie do czytania…

diapir
Gość
diapir
5 dni 9 godzin temu

To nie smrod jest niebezpieczny, tylko toksyny, ktore sa emitowane do powietrza I gruntow.Trucizny sa sprowadzane z zagranicy, wytruja nas wiec jak szczury. Uczciwe wybory w ustroju klerofaszystowskim -mozna sie tylko posmiac. Dlaczego nigdy nie zaprosza profesora na panel do Lubina o problemach zanieczyszczenia srodowiska ?

!
Gość
!
5 dni 9 godzin temu

A co na to np.poseł kUBÓW ? Może zaangażowałby się w rozwiązanie problemu PANA WÓJTA?!ŚMIECIOWA MANIANA

to
Gość
to
5 dni 10 godzin temu

Samozapłon 3…2….1..

Iskierka
Gość
Iskierka
5 dni 10 godzin temu

Wróżę rychły pożar.

grupa młodych
Gość
grupa młodych
5 dni 10 godzin temu

Ludzie się powinni spiknąć w jakieś grupy I PILNOWAĆ takich sortowni. Bo inaczej wszystkie składowiska spłoną, a zwykli ludzie się potrują. TK, ja i my nie chcemy takiego wójta.

PORAŻKA
Gość
PORAŻKA
5 dni 10 godzin temu

Toć to szok Panie Wójcie!.
Morze groźnych dla środowiska i zdrowia śmieci jest coraz większe. Jedynym ratunkiem, żeby w nim nie utonąć, jest profesjonalny recykling.
WÓJT = POSEŁ KUBÓW ,a tym panom mówię NIE!!!

Krzysztof
Gość
Krzysztof
5 dni 11 godzin temu

Panie Kubow jedz Pando Warszawy. Bo jeszcze Pan przehandluje Lubin na 500 +.

Krzysztof
Gość
Krzysztof
5 dni 12 godzin temu

A To prawda , ze Wójt Kielan był w PZPR?

Seba
Gość
Seba
5 dni 12 godzin temu

Panie Boże uchowaj nas od PiSu.

kit za kitem
Gość
kit za kitem
5 dni 14 godzin temu

Jasne bo nieznane substancje to trafiają do gruntu tylko w Kłopotowie a na miejskim to już nie. Przestancie bzdury gadać i wciskać kit ludziom.

no kto??????
Gość
no kto??????
5 dni 14 godzin temu

dlaczego te wysypiska są tak blisko miasta kto na to zezwolił???????????????????

Smieciom mówimy nie
Gość
Smieciom mówimy nie
5 dni 14 godzin temu

Jak można srać do własnego koryta. Jak można zaśmiecać miasto w którym sie samemu mieszka I WYCHOWUJE DZIECI Jak można pozwolić zwozić smieci z innych miast jakby naszych było jeszcze mało jak robi miejskie. Brak słów tego sie nie da opisać. To jest pomysł na program u Pani Jaworowicz że takie rzeczy to tylko w LUBINIE.

Tak było
Gość
Tak było
5 dni 19 godzin temu

Głosowanie to bedzie ściema i cyrk jak zwykle. Na Cedyńskiej to ludzie podchodzili parami do urn zadyma niesamowita i kobieta nawet nie zwróciła uwagi że pojedynczo i to jest głosowanie anonimowe niby buhahah. Siedzieli i debatowali a potem kase wzięli.

Olek
Gość
Olek
5 dni 19 godzin temu

To gdzieś z bliska śmierdzi bo na zalesiu masakra. Chyba chca zamydlić ludziom oczy przed wyborami.

Ojciec
Gość
Ojciec
5 dni 19 godzin temu

Ludzie oczywiście że z Lubińskiego wysypiska śmierdzi. Tu o duże pieniądze się rozchodzi….Dlatego proszę Was zawalczmy o czyste powietrze w naszym mieście. Zależy wam na ZDROWIU!!!!!!!!!!!!!!!!!! to głosujcie za tym kto chce coś zrobić i coś zmienić żebyśmy w syfie nie utonęli. Prezydent nie chcę dajmy szansę komu innemu….proszę Was ludzie w imieniu własnym i naszych dzieci…..zróbmy to dla nich. A MUNDO i Ekopartner niech działają i zarabiają ale gdzieś dalej od miasta.

Ewelina z Ustronia
Gość
Ewelina z Ustronia
5 dni 20 godzin temu

Kłopoty to ma pan prezydent – stara się odwrócić uwagę od smrodu wzwłasnego wysypiska – z tym nie potrafi sobie poradzić, dobrze że znalazł winnego – ha ha dobrze, że prezydentem będzie już niedługo Brawo reżimowe – dajecie radę media ha ha

Rocky
Gość
Rocky
5 dni 22 godzin temu

Spalarnia nie wysypisko nie to kuzwa gdzie to upychać a producentów po 500 + przybywa,,,,
A może sciągnąc speca od wielkich problemów i inwestycji.Patrz -Zielona wyspa wysypiska brak i tylko po szczawiku niewielką kupkę widać i mowę Rostka słychać że dobrze to już było.

EMERYT58
Gość
EMERYT58
5 dni 23 godzin temu
Banda urzędników żyjąca z cudzej pracy ma społeczeństwo daleko w tyle. Zawsze jak mają do wyboru zbudować drogę A lub B wybiorą tę, która prowadzi do ich domu. My płacimy podatki a oni podejmują decyzję nic nie ryzykując. Czy to będzie RR, KK w mieście czy Kielan w gminie nie ma najmniejszego znaczenia poza samymi zainteresowanymi. Zwróćcie uwagę że większość ( 98% ) ze startujących w wyborach to humaniści, historycy, nauczyciele, lekarze i pracownicy urzędów wiodą prym bo mają za mało obowiązków w pracy zawodowej. Zasiądą na tych sesjach i od pierdzenia bolą ich pośladki a od wygadywania w kółko… Czytaj więcej »
Duży
Gość
Duży
5 dni 23 godzin temu

Tadeusz weź daj spokój, błagam Cię weź zrezygnuj tak jak ten koleś z PIS-uz Głogowa, powiesz ze to z ważnych przyczyn …….miej honor. Wiesz co to jest ????

Mały
Gość
Mały
5 dni 23 godzin temu

Mądry Wójt Burmistrz nie zasłania się głupimi przepisami ustawy o ochronie środowiska a szuka innych przepisów do podjęcia działań.
Pan Kielan w swoim rodzaju fajne się ustawia.
Jest to chytre ale i podłe oraz ze szkodą dla mieszkańców gminy i miasta Lubin.

Saradziu
Gość
Saradziu
5 dni 23 godzin temu

Panie Tadziu a Pan Krzysztof już Panu pomógł zlikwidować te nielegalne wysypisko może to z Pana wysypiska śmierdzi w Lubinie

Antonii
Gość
Antonii
5 dni 23 godzin temu

człowieku o czym ty piszesz? Śmierdziało w mieście jak jeszcze w Kłopotowie nic się nie działo Wpisz sobie w google, to wyskoczą Ci artykuły z 2011 roku.

Rocky
Gość
Rocky
6 dni 5 minut temu

Jak szczury uciekaja z tonącego okrętu aby uniknąć odpowiedzialności wyborczej,,,,myślą że wyborca jest głupi i tą ucieczkę szczura kupi.Przez lata korzystali z wielkich przywilei ale odpowiedzialności za całokształt nie chcą brać,,Problemem są także śmieci zagraniczne a to sygnał ze prawo mamy złe -dobry klimat był pod słoncem peru,mieli speców w każdej dziedzinie i dlugie lata na działanie z wielkim poparciem i z pełnymi ustaw szufladami,,,,,,nie tylko smrodu ale też węży przybyło,,,za wielką POmyłkę zaplaci obecne i przyszłe pokolenie

Mieszkaniec GL
Gość
Mieszkaniec GL
6 dni 54 minut temu

A Poseł Wiązanka twierdzi, że Tadek Kielan to najlepszy wójt na Dolnym Śląsku. Chyba standardy pana posła się trochę rozkalibrowały. A kielanowi podziękujemy już niedługo za wysypisko w Kłopotowie.

Antonii
Gość
Antonii
6 dni 55 minut temu

No takiej propagandy sie po was nie spodziewałem, poważnie 🙂
Całe miasto mówi o smrodzie, a oni wyjeżdżają z Kłopotowem, jakby to miało cokolwiek wspólnego ze smrodem 🙂 No ale czego się nie robi, żeby odwrócić uwagę, co? Propagandziści z czasów PRL-u mogą się od was uczyc drodzy „miastowi”.
Rozumiem, że Starostwo Powiatowe, którym zarządzacie, nie jest winne ani trochę w kwestii Kłopotowa, tylko gmina?

Dany De Vito
Gość
Dany De Vito
6 dni 1 godzina temu

JESZCZE ŻADEN KANDYDAT NIE SPEŁNIŁ WSZYSTKICH SWOICH OBIETNIC SWOIM WYBORCOM ! TO CO OBECNY PREZYDENT STWORZYŁ W MIEŚCIE PRZEZ SWOJE KADENCJE BĘDZIE TERAZ PRZYpisYWAŁ SOBIE EWENTUALNY NOWY MŁODY WYZNACZONY PRZEZ SWOJĄ PARTIĘ STEROWANY KANDYDACIK ?
PS. O ZIELONYM NIE WSPOMNĘ …
A CIEMNOGRÓD TO MÓWI SAM O SOBIE I NIECH SOBIE PISZE I KŁAPIE JADACZKĄ BO RESZTA SPOŁECZEŃSTWA WIE CO ZAWDZIĘCZAMY OBECNEMU PREZYDENTOWI CHOĆ NIE ZAWSZE MIAŁ Z GÓRKI. I MÓWIĘ TO W IMIENIU SWOIM JAK I TYCH KTÓRZY SĄ MOJEGO ZDANIA.

ui
Gość
ui
6 dni 1 godzina temu

głosując na PIS w gminie wiejskiej = nowe miejskie wysypisko śmieci pod domem. A gdzie ono będzie? na kogo wypadnie, na tego bęc… Powodzenia…

Roman
Gość
Roman
6 dni 3 godzin temu

Od dawna wiadomo ze to z lubinskiego smietniska, obecna wladza ma duzy interes w tym. Dlatego potrzebna jest zmiana wladzy, ktora nadchodzi wielkimi krokami.

Jan
Gość
Jan
6 dni 5 godzin temu

Radni odchodzą i zostaną radni nie poradni. Widzą co się dzieje w swoich szeregach.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec
6 dni 5 godzin temu

Nie ma wątpliwości że tylko Poseł jest wstanie pomóc mieszkańcom Lubina. Obecna władza przez tyle lat nic nie zrobiła, udaja że pachnie. Nie wierze P. Raczyńskiemu nie dba o nas tylko o swoje interesy.

wójt
Gość
wójt
6 dni 7 godzin temu

wszyscy są siebie warci. obiecywanki pisowców z pijaczkami od wójta. np. jedna pani która ma startować od pana wójta do powiatu lubi sie nieźle bawić:) jak wystartuje to pewnie kilka fajnych fotek będzie mozna zobaczyc jak się bawi „szlachta” w gminie:)

gosc
Gość
gosc
6 dni 7 godzin temu

LUDZIE JA CHCE WIEDZIEĆ , posel kubów powiedział ze zamknie wysypisko w lubinie i je zrekultywuje FAKT, posel kubów powiedział ze stworzy nowe wysypisko w odleglosci 15 kilometrów od lubina FAKT, 15 kilometrów od lubina to teren gminy lubin, gdzie wiec poseł i wójt chca zrobic razem wysypisko podano lokalizacje potencjalne1. szklary i obora 2. niemstów ksiegienice 3. chrostnik gorzyca zimna woda?

PanWaldemar12
Gość
PanWaldemar12
6 dni 8 godzin temu

aa Prezes Mundo razem z prezydentem się śmieją nam w oczy, że nic z tym nie robią. Myślą a zaprosimy ten ciemny lud na super koncert pewnie to kupią i zagłosują, otóż błedny tok rozumowania…

Polaczek
Gość
Polaczek
5 dni 19 godzin temu

Dlatego tym bardziej głosujmy za kimś kto chce działać. Jak każdy bedzie myslał że nie idzie do wyborów bo to nic nie zmieni to faktycznie nie bedzie żadnej poprawy w naszym miescie. Myślą że jak rynek fajny to ludzie idioci beda głosować. Zdrowie ważniejsze ot co!!!!

hary
Gość
hary
6 dni 8 godzin temu

skąd tyle emocji …jeszcze nie wiadomo co tam jest…spokojnej nocy…hahhahha…chyba będzie trudno…

kari
Gość
kari
6 dni 8 godzin temu

Kielan ma ksywkę słowo honoru…obiecuje wszystko wszystkim podpierając się słowem honoru, którego mu brak… taka oto smutna prawda… na pewno zaprzeczy i doda „słowo honoru” hahahahaha

ania
Gość
ania
6 dni 9 godzin temu

jasno z czytania wynika, że kielanowców strach dopadł :)))))))))))))))))))

GraYna
Gość
GraYna
6 dni 9 godzin temu

Najbardziej to śmierdzi z Ratusza bo Pan Prezydent przerażony jest tym że kolejni Radni od niego odchodzą!!!!

obywatel82
Gość
obywatel82
6 dni 9 godzin temu

Spółka miejska mundo przyjmuje śmieci nawet z Poznania.. Zatruwając nasze piękne miasto ! My mieszkańcy mówimy DOSYĆ ! Nie dajmy się zatruwać przez obecną władzę…

jacek
Gość
jacek
6 dni 9 godzin temu

ale ten PiS ma parcie na władzę! STOP DOJNEJ I NIEKOMPETENTNEJ ZMIANIE!!!!

halina
Gość
halina
6 dni 9 godzin temu

wreszcie ktoś się tym problemem zajął, mieszkam niedaleko, śmierdzi jak diabli, ale strach się odezwać

Miki
Gość
Miki
6 dni 9 godzin temu

Cały czas śmierdzi ale Prezydent Raczyński miasta Lubina nie widzi problemu.

klara
Gość
klara
6 dni 9 godzin temu

…ciekawe… nie znają treści artykułu a już są krytyczni… nie wiedzieć dlaczego… a raczej wiedzieć z całą pewnością ….malkontenci…poplecznicy Kielana i Kubowa … wyczuwam obawę…wy również, że fakty mogą was pogrążyć…

Natka
Gość
Natka
6 dni 9 godzin temu

Jutro ten 13 września będzie chyba jednak pechowy dla prezydenta……bo wszyscy dobrze wiedzą że smród pochodzi z okolic składowiska i z sortowni śmieci!!!!!!!!!

jan
Gość
jan
6 dni 9 godzin temu

Przecież ten Kubów to jest jakas tragedia! Widział ktoś jego spotkanie z oświatą? zrobił wielkie halo a na spotkaniu było kilkanaście osób z czego wiekszość to działacze pis i jakis lis związkowiec. A pisze, że spotkanie z dyrektorami, nauczycielami… rozmawiali o uczniach – gdzi9e ci uczniowie? kłamac to koleś umie…. od najlepszych z warszawy się uczy…. ale jego poziom wiedz jest tragiczny!!!

Krzysztof
Gość
Krzysztof
6 dni 3 godzin temu

Janek bzdury gadasz. Byłem tam, widziałem i nie potwierdzam twojej wersji. Nie kłam więc publicznie !!!

tomson30
Gość
tomson30
6 dni 9 godzin temu

Problem występuję już od 3-4 lat, dlaczego obecna władza obudziła się dopiero teraz przed samymi wyborami.. Nie dajmy się omamić

Ola
Gość
Ola
6 dni 9 godzin temu

Poseł zasiadający w sejmowej komisji ochrony środowiska nie reaguje w żaden sposób na wszystkim wiadome takie duże nielegalne śmietnisko- WSTYD! A jedynie opowiada głupoty na kolejnych spotkaniach. A to o przeniesieniu wysypiska, a to o obniżeniu ceny wody, a to o poprawie lubińskiej oświaty. Dla niezorientowanych przypominam że to ta władza wprowadza chaos, wprowadza reformy np.szkolnictwa. Jeśli jest tak dobrze to po co obiecywać że będzie lepiej. Czcze gadanie, żadnych konkretów, bo już nic konkretniejsze go niż jest nie można wymyślić.Trudno jest przebić pomysły obecnego Prezydenta.

Adas
Gość
Adas
6 dni 3 godzin temu
Szkołom brakuje pieniędzy na wszystko, nie dlatego że ich nie ma tylko dlatego że Raku te szkoły olewa. Nauczyciele robią co mogą żeby zmusić rodziców do współfinansowania zajec, zakupu przedmiotów dydaktycznych, części wyposażenia. Idź na wywiadówki, zakończenia i rozpoczęcia zajęć i posłuchaj zamiast bzdety tu prawić o pomysłach Raka. Zainteresuj się np Zespołem Szkół Sportowych jak są niszczone przez twojego prezydenta i jak on kombinuje aby profity miał SMS komercyjny. Posłuchaj nauczycieli, którym nie płaci się za nadgodziny itd itp. Twój prezydent to szkodnik a nie żaden dobroczyńca. Trzeba mieć oczy żeby widzieć i umysł jasny żeby rozumieć jego totalną… Czytaj więcej »
marcomarek
Gość
marcomarek
6 dni 9 godzin temu

Obecna władza sama sobie strzela w kolano na własnym portalu. Pisząc że nadal śmierdzi, że jest nielegalne wysypisko z którym nie mogą sobie poradzić.. Ludzie widzą i będą pamiętać w lokalach wyborczych.

turafal13
Gość
turafal13
6 dni 9 godzin temu

Trzeba zlikwidować wysypisko w Kłopotowie a to na ul. Zielonej zrekultywować i wierzę że Pan Kubów dotrzyma słowa. Powodzenia w dalszej kampanii, proszę miło zaskoczyć sceptyków 😉

Xyz
Gość
Xyz
6 dni 9 godzin temu
A ja uważam, że to właśnie z tego nielegalnego, zaniedbanego wysypiska jest smród i wszyscy bezpośrednio zainteresowani( czytaj wójt Kielana)nic z tym nie robią. Jak można uprawiać aż taką hipokryzję? Najpierw niech gmina wiejska coś z tym zrobić a potem się przekonamy czy jest potrzeba czepiać się wysypiska legalnego. Prawdziwa bomba ekologiczna i raptem wszystko ok? Zastanawiam się czy gdyby na zasobach miejskich było coś takiego jaka fala krytyki by nastąpiła. Czy jest tu ktoś, kto uważa że nielegalne, ogromne wysypisko w Kłopotów nie jest problemem? Nie myślę żeby tak było. Bo to tylko pokazałoby, jaki jest cel waszych komentarzy,… Czytaj więcej »
Antonii
Gość
Antonii
6 dni 48 minut temu

a ja myślę, że zielonego pojęcia nie masz o tym 🙂

wpDiscuz