Bezpiecznie i sportowo na Dzień Dziecka

111

Gry i zabawy sportowe, znakowanie rowerów, test wiedzy z zakresu ruchu drogowego – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na czwartoklasistów z okazji Dnia Dziecka, zorganizowane 3 czerwca przez RCS w Lubinie, do których, jak co roku, włączyli się lubińscy policjanci. Akcja okazała się być dla najmłodszych nie lada przeżyciem.

Dzień Dziecka to bardzo wyjątkowy dzień, dlatego na tę okoliczność jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wraz z przedstawicielami Regionalnego Centrum Sportowego, przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Na lubińskim rynku uczniowie klas 4 Szkół Podstawowych mieli okazję wziąć udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Tradycyjnie dzieciom wręczone były kaski rowerowe, ufundowane przez Urząd Miejski w Lubinie.

W trakcie imprezy dzieci miały możliwość oznakować swój rower, a także zadać pytania policjantom, w zakresie procedury zdawania egzaminu na kartę rowerową.

Te osoby, które marzą o tym by zostać policjantem w przyszłości, mogły choć w części spełnić swoje marzenie i zasiąść za kierownicę policyjnego radiowozu. Specjalnie na tą okazję policjanci przygotowali również test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość