Aktywni nie tylko na parkiecie

167

Sezon 2018/2019 dobiegł końca. Piłkarze i piłkarki ręczne Zagłębia Lubin przebywają obecnie na urlopach. Sportowe podsumowanie naszych występów miało miejsce tuż po zakończeniu sezonu. Tym razem czas na aspekt pozasportowy. Miedziowi w minionym sezonie brali udział w szeregu akcjach marketingowych.

Cykliczną akcją była „Ręczna z Klasą”, która organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Organizatorami przedsięwzięcia są MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubnie. Zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół prowadzą zawodnicy i zawodniczki Zagłębia Lubin.

Klub stale współpracuje również ze starszymi kibicami. Miedziowi byli częstymi gośćmi w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie, gdzie prowadzili poranną gimnastykę i zapraszali na swoje mecze. Dla lubińskich seniorów w hali RCS zawodnicy i zawodniczki Zagłębia prowadzili cykliczną akcję „Wyginam śmiało ciało” – to wspólny projekt Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie oraz klubu piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A.

Szczypiornistki i szczypiornistki odwiedzali także biegaczy podczas sobotnich poranków w Parku Wrocławskim. Miedziowi brali udział w Parkrun, zapraszając miłośników biegania na swoje mecze w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok.

Przedstawiciele klubu jak co roku dołączyli również do wielu akcji społecznych i charytatywnych. Zagłębia Lubin nie mogło zabraknąć podczas Szlachetniej Paczki, która jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Niektórzy od zawsze czuli, że są po to by pomagać innym, a uratowanie czyjegoś życia wbrew pozorom nie jest aż tak trudne. Jednym ze sposobów, aby stać się prawdziwym bohaterem, jest podzielenie się z chorym swoim szpikiem. Ambasadorzy PGNiG Superligi, w tym wychowanek Zagłębia Lubin, Tomasz Pietruszko, zachęcali do tego przez cały październik.

Klub dołączył także do ogólnopolskiej antydopingowej kampanii informacyjno-edukacyjnej „GRAMY FAIR’’, której inicjatorem jest PGNiG Superliga. Kampania skierowana jest do sportowców wyczynowych, sportowców amatorów i młodzieży. Jej celem jest budowa świadomości i propagowanie idei uczciwości oraz czystości w sporcie. Lubinianie wzięli udział między innymi w kursokonferencji na ten temat.

Zawodniczek i zawodników Zagłębia Lubin nie mogło zabraknąć podczas akcji „Ręczna pod choinkę”, organizowanej przez kibiców ze Stowarzyszenia Zagłębie Handball. Akcja polega na licytacji koszulek i gadżetów polskich i zagranicznych klubów. Całość zebranych środków przeznaczana jest na pomoc najbardziej potrzebującym, w tym dzieciom z Domów Dziecka, które odwiedzały również zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin.

Piłkarki i piłkarze ręczni Zagłębia Lubin byli również stałymi gośćmi w szkołach w Lubinie i regionie, gdzie propagowali zdrowy tryb życia wśród młodzieży, a także przekazywali wiedzę na temat piłki ręcznej. Zawodnicy seniorskich zespołów brali udział w zajęciach grup młodzieżowych, a także Akademii Krecika i Akademii Kai Załęcznej. Po raz kolejny odbył się też turniej piłki ręcznej dla najmłodszych Krecik Cup.

Miedziowych nie zabrakło również przez imprezy, organizowane przez Miasto Lubin oraz Powiat Lubiński.


POWIĄZANE ARTYKUŁY