3000+ dla pracujących

Trzy tysiące złotych rocznie na każde dziecko w postaci ulgi podatkowej to główne założenie nowego programu Nowoczesnej „Aktywna rodzina”, który ma przede wszystkim na celu aktywizowanie społeczeństwa. W Lubinie odbyła się dziś konferencja prasowa posłanki tej partii Elżbiety Stępień.

Aktywna rodzina” ma być odpowiedzią na rządowy program 500 plus, który zdaniem członków Nowoczesnej jest programem typowo socjalnym i mocno niesprawiedliwym, ponieważ nagradza zawodową bierność. Trzy tysiące złotych na każde (także pierwsze) dziecko, otrzymywałyby rodziny, w których pracuje przynajmniej jeden z rodziców. – Chcemy żeby pieniądze trafiały do aktywnych rodzin, które swoim dzieciom chcą przekazywać etos pracy – tłumaczy posłanka Nowoczesnej Elżbieta Stępień.

Pomoc finansowa przyznawana byłaby jednorazowo z góry na podstawie złożonej deklaracji PIT. – Przede wszystkim jest to traktowane jako ulga, która będzie zwracana podatnikowi w całości. Będzie dotyczyła zarówno podatników podatku PIT i podatku rolnego. Gdy mamy do czynienia z sytuacją, że któryś z podatników nie osiągnie poziomu, z którego mógłby z ulgi skorzystać, wówczas z budżetu państwa dla takiej osoby będą wypłacane środki wyrównujące do kwoty trzech tys. zł. – dodaje posłanka. Inicjatywa Nowoczesnej skierowana jest głównie dla podatników z pierwszego progu dochodowego, który wynosi 85 528 zł, a tych Polsce jest aż 97 proc. W przypadku przekroczenia tej kwoty wsparcie będzie o tyle mniejsze, o ile został przekroczony próg.

Zdaniem polityków Nowoczesnej program ma być tańszy, ponieważ pochłonie, nie jak „500+” 25 mld zł, ale 18 mld zł. Dodatkowy miliard udałoby się jeszcze zaoszczędzić na jego obsłudze, którą miałyby się zająć urzędy skarbowe. – Pracownicy mieliby wprawdzie trochę więcej pracy, ale nie byłoby to na tyle administracyjnie rozbudowane, bo wyrzucamy z systemu wnioskowanie i decyzje. Mamy deklaracje, mamy dochód i na tej podstawie wypłacamy ulgę – uważa Elżbieta Stępień. Różnica miałaby zostać przeznaczona m.in. na budowę przedszkoli, szkół, organizację zajęć pozalekcyjnych czy na opiekę osób niepełnosprawnych.

Nowoczesna promuje w tej chwili swój pomysł całej Polsce, a tymczasem wymiana zdań w mediach społecznościowych dowodzi, że dla polskich polityków program „Rodzina 500+” jest poprzeczką, bez pokonania której szanse na wygranie wyborów są nikłe. Opcji odejścia od kosztującego miliardy finansowania rodzin – niezależnie od jego formy – pod uwagę nie bierze już chyba nikt.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

35 komentarzy do "3000+ dla pracujących"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
tosztoszok
Gość
tosztoszok
10 miesięcy 25 dni temu

To niby kiedy ta ustawa ma wejść..

Ala
Gość
Ala
11 miesięcy 13 dni temu
Czytam i oczom nie wierze, promujecie pracę i ludzi biednych, a co z ludźmi którzy napracowali sie na to by przekraczać próg dochodowy to dzięki nim zasilany jest budżet państwa, co z moją ciężka pracą kilku lat studiów (pracy na studiach by sie utrzymać) i angażowania sie w pracy by moje dzieci miały lepszy byt, mam ich troje, i ja i moj mąż ciągle rozwijamy sie zawodowo tylko zaczynam sie zastanawiać po co? Podatki płace wyższe, ulgi nie mam żadnej itp Najlepjej posiedzę w domu i poczekam aż mi Państwo da, bez moich dochodów maż nie przekroczy progu to juz… Czytaj więcej »
Artur 22650
Gość
Artur 22650
11 miesięcy 17 dni temu

Ja to wam powiem tak zdrajcy narodu z pis i onr. Nic nie rozumieć dostaliście parę złotych od putina i tak ryjecie. Syn waszego ojca jest debilem i to totalnym skoro patrzy jak pis niszczy państwo i naród i jeszcze bije im brawo.

Emilia
Gość
Emilia
11 miesięcy 19 dni temu
Do Piotrka z trzeciego…..chciałabym się dowiedzieć czy jest Pan orzecznikiem lekarskim wydawaniu diagnozy ,że ktoś jest uposledzony?Bo chwali się Pan,że ze wzrokiem u Pana jest ok.ale żeby stwierdził i mówić o kimś takie rzeczy to oczy nie pomogą .Co najwyżej może Pan zakwestionować, że się panu nie podoba garnitur Pana Grześka lub że źle dobrał krawat do koszuli itp.A tak to w ogóle to z Pańskich gryzmołow, jątrzy jad nienawiści a w zasadzie zazdrości .Jestem przekonana , że zazdrosci Pan popularnosci Panu Grzeskowi . Może jest Pan a w zasadzie był kolegą Pana Grzegorza a może rywalem z innej partii.… Czytaj więcej »
poll
Gość
poll
11 miesięcy 19 dni temu

piotruś jesteś zero, nic nie warte zero, twoja merytoryka jest na poziomie dzikiego zwierzaka, czyli opluć i zrobić kupę i nic więcej z siebie nie wyciągniesz.

Piotrek z trzeciego piętra
Gość
Piotrek z trzeciego piętra
11 miesięcy 20 dni temu

grzesiu Ty się nie fochaj ja was wszystkich ż nowoczesnej mam za debili więc nie jesteś sam 🙂 co jak co ale szeryfa to wybraliście sobie najlepszego z możliwych rysiu jest najlepszy bezwzględnie króluje nad wami w ” samozaorywaniu sie” . A ip adres dane itp jak chcesz to ci sam podam nie bój nic

Rysiek sześciu króli
Gość
Rysiek sześciu króli
11 miesięcy 20 dni temu

Kolejny Kukizowiec

luzak
Gość
luzak
11 miesięcy 20 dni temu

Podaje za TV Republika: Nowoczesna nie wychodzi z formy, partia promuje swój autorski program „Aktywna rodzina” przy pomocy… posłanki Joanny Schmidt.Posłanka, znana z romansu z szefem partii – Ryszardem Petru, znalazła się pod ostrzałem krytyki. – Posłanka @Schmidt_PL przedstawiająca program o Rodzinie to tak jakby Kwaśniewski brał udział w kampanii anty-alkoholowej – to tylko jedna z opinii internautów.”

Jurek Kiler
Gość
Jurek Kiler
11 miesięcy 20 dni temu

Wg mnie grzegorz jest kretynem z .n i jest moja opinia, moje zdanie i w zwiazku z tym prosbe i IP moze sobie wlozyc w swoj skromny zadek.

Kiko
Gość
Kiko
11 miesięcy 20 dni temu

To ja od razu też podam swoje IP, żeby nie musieli redakcji głowy zawracać:
127.0.0.1

🙂

Sabina Lipiec
Gość
Sabina Lipiec
11 miesięcy 20 dni temu

Rocky, mnie tam wszyscy lubią 😉 A Grzegorzowi wyraźnie zazdroszczą. Tego, że bierze życie w swoje ręcę, że uczy się, pracuje, robi karierę. Sam, bez „znajomości”. Cały czas pracuje nad sobą i samorozwojem. Będzie świetnym samorządowcem, bo słucha ludzi i zależy mu na ich dobru. Żałuję, że nie jestem z Lubina, bo chciałabym mieć takiego reprezentanta w samorządzie.
Podpisuję się z imienia i nazwiska, bo biorę pełną odpowiedzialność za swoje słowa. Po wyborach możecie mnie z nich rozliczać 🙂

Kiko
Gość
Kiko
11 miesięcy 20 dni temu

Nie wszyscy. Ja ciebie nie lubię.

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 20 dni temu

„N” dlaczego was tak nie lubią – to nie przypadek Niepowodzeń trzeba szukać u żródeł a nie wśród inaczej myślących i widzących

Mek
Gość
Mek
11 miesięcy 20 dni temu
Tiaa widać to właśnie po wyrastających jak grzyby po deszczu przedszkolach prywatnych ,gdzie miałam problem z miejscem bo nie było . Po 3 miesiącach dostałam tel że przyjmą. Rodzice te 500+ wykorzystują w dużej mierze do opłaty za przedszkole żłobek i idą do pracy , musiałabym na głowę upaść żeby zrezygnować z pracy za 500+ . Owszem nie twierdzę, że takiego zjawiska w ogóle nie ma, ale są to sytuacje zazwyczaj gdzieś na wiochach z dala od większych miast gdzie taka matka ma problem z logistyką bo nie posiada auta ma kilkoro dzieci , gdzie trzeba je rozwieźć do różnych… Czytaj więcej »
sabi33
Gość
sabi33
11 miesięcy 20 dni temu

Zawsze jak czytam komentarze na lubin.pl to zastanawia mnie ich rynsztokowy poziom. Jak na niezależnejodrozumu, odrzeczy itp. Redakcjo, trzymaj jakiś poziom, bo nie wierzę, że lubinianie to jacyś prymitywni troglodyci. Znam paru, więc wiem, że są też w Lubinie ludzie inteligentni i kulturalni. Ale znam głównie członków Nowoczesnej, więc może dlatego 🙂

Piotrek z trzeciego piętra
Gość
Piotrek z trzeciego piętra
11 miesięcy 19 dni temu

Szanowna Pani Ewo. Ja nie napisałem, że gruby grzesiu wygląda w garniturze jak debil tylko, że nim jest. A wzrok mam wyśmienity, potwierdzają to ostatnie badania lekarskie, dlatego z daleka potrafię odróżnić debil od ludzi inteligentnych. Bardziej zastanowił bym się nad merytoryka wypowiedzi waszego szefa rysia niż nad moja. Nie pozdrawiam i życzę kolejnych blamazy 😉

Grzegorz Zieliński
Gość
Grzegorz Zieliński
11 miesięcy 20 dni temu

Szanowny kwiecie inteligencji, do zobaczenia wkrótce. Pozwolę sobie przekopiować treść pisma jakie skierowałem do redakcji:
„Dzień dobry,
ze względu na naruszenie art. 212 oraz 216 w związku z art. 270 § 1 kodeksu karnego,
uprzejmie proszę o ujawnienie IP użytkownika komentującego artykuł na Państwa portalu internetowym. Użytkownik o pseudonimie „Piotrek z trzeciego piętra”, zgodnie z załączoną dokumentacją.
Z góry dziękuję za pomoc”

Kiko
Gość
Kiko
11 miesięcy 20 dni temu

A z drugiej strony art. 213 mówi, że nie ma przestępstwa zgodnie z art. 212 – jeśli zarzut JEST PRAWDZIWY 🙂
Życzę powodzenia w ściganiu, bo w zastraszaniu to jakoś niezbyt poszło.

yetick
Gość
yetick
11 miesięcy 19 dni temu

EWA „Nikt w Nowoczesnej nie liczy na głosy PISomaniaków. Nowoczesność polega właśnie na szerszych horyzontach myślowych niż u Pantofelka”.. to są jakieś argumenty które mają mnie do Was przekonać ?
Kto nie z Wami to PISomaniak ?.. zajmijcie się lepiej dalej tak ważnymi dla Kraju sprawami jak słynna podwójna prosta.. będzie się z czego pośmiać a przy okazji udowodnicie jak wiele Wam brak by traktować Was jako poważną siłę polityczną.. do niewidzenia 😀

Wojciech Ch.
Gość
Wojciech Ch.
11 miesięcy 19 dni temu

Gdybyśmy w latach 2008- 2015 mogli zobaczyć zaplecze platformy obywatelskiej zobaczylibyśmy członków nowoczesnej. Gdy nagle o 20 % spada poparcie nowoczesnej a rośnie PO oznacza to , że członkowie dostali stosownego esemesa.

Złośnik
Gość
Złośnik
11 miesięcy 19 dni temu

Wy macie tyle do powiedzenia co pewni jegomoście za okupacji! Żenada! A! I jeszcze nie zapomnijcie podzielić ulic w poprzek podwójną ciągłą!

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 19 dni temu

Ciamajdan na Wiejskiej pyli czadzi smrodzi a w Lubinie władza korzysta ze swojego sprawdzonego zródełka więc po co je zanieczyszczać,,,,, odgradzając się od tego wynalazku wiedzą co czynią.

Zenobi
Gość
Zenobi
11 miesięcy 20 dni temu

Czytam „Nowoczesna”, myślę „Debile”.

Debil
Gość
Debil
11 miesięcy 20 dni temu

Czytam Zenobi myślę: prosty w budowie ,odporny na wiedzę moher.

sabi33
Gość
sabi33
11 miesięcy 20 dni temu

W komentarzach „debile”, debili”, „debilom”. Czyli zero argumentów 🙂 W Polsce nie ma bezrobocia, a wręcz brakuje rąk do pracy, skoro zatrudniamy już prawie milion Ukraińców, więc skąd to oburzenie? Może czas zatroszczyć się o przyszłość swoich dzieci tak naprawdę. Rodzice, którzy kochają swoje dzieci ciężko dla nich pracują. Skoro pracują, więc płacą podatki. To program dla biednych, ciężko pracujących Polaków w tym samotnych matek z jednym dzieckiem. Najbogatsi wg programu Nowoczesnej nic nie dostaną. Debilizm? Według mnie sprawiedliwość.

Zenobi
Gość
Zenobi
11 miesięcy 20 dni temu

Lekarz pozwolił Ci odstawić leki? Zmień lekarza!

Ewa
Gość
Ewa
11 miesięcy 20 dni temu

Piotrek z trzeciego piętra – Cóż za niezwykle merytoryczna wypowiedź: debil goni debila 😉 Ale już stwierdzenie , że Grzegorz w garniturze wygląda jak debil przebija wszystko. Szanowny Panie może z trzeciego piętra Pan słabo widzi ….

Jacol
Gość
Jacol
11 miesięcy 20 dni temu

Po co promujecie tych kuglarzy?! Tylko nowośmieszna i nowośmieszna. Nie ma w Lubinie innych partii?

sabi33
Gość
sabi33
11 miesięcy 20 dni temu

„kuglarzy” czyli kogo? Ludzi, którzy ciężko i uczciwie pracują, żeby zapewnić przyszłość swoiim dzieciom? I którzy chcą pomagać rodzinom, których dzieci wykluczono z 500+? A kogo mają promować? Tych, którzy nigdy nie shańbili się uczciwą pracą? 🙂

yetick
Gość
yetick
11 miesięcy 20 dni temu

Czy Wy macie ludzi za debili którzy nie potrafią liczyć nawet na palcach ? Róbcie tak dalej, wyborcy wystawią Wam rachunek.. na pewno. Nie wiem skąd ta nowoczesność w nazwie, ja bym tu widział raczej epokę wczesnego kamienia łupanego 😀

Ewa
Gość
Ewa
11 miesięcy 20 dni temu

Nikt w Nowoczesnej nie liczy na głosy PISomaniaków. Nowoczesność polega właśnie na szerszych horyzontach myślowych niż u Pantofelka.
(Pantofelek (Paramecium caudatum), pantofelek ogoniasty[1] – „protist zwierzęcy” (pierwotniak) należący do typu orzęsków (Ciliata) z podgromady równorzęsych.)

loko
Gość
loko
11 miesięcy 20 dni temu

Czy ta pani poseł jest jedyną w naszym regionie? Czy może wykupiła jakiś abonament na zamieszczanie artykułów o jej ciężkiej pracy?

Wojciech Ch.
Gość
Wojciech Ch.
11 miesięcy 20 dni temu

To ta sama Pani , która chciała szukać oszczędności w podwójnej ciągłej ?

Piotrek z trzeciego piętra
Gość
Piotrek z trzeciego piętra
11 miesięcy 20 dni temu

Cokolwiek oni by nie wymyślili, to trzeba być skończonym debilem żeby zagłosować na tych skończonych debili, ale swój do swego ciągnie. A poza tym ten pan grzesiu w tym gajerku to skończony debil. Dziękuję 🙂

hihgi
Gość
hihgi
11 miesięcy 20 dni temu

do zobaczenie przy urnie rychu w sześciu króli

wpDiscuz