Stare piosenki

106

Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara będzie można usłyszeć w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, w Centrum Kultury Muza. W tę muzyczną podróż w przeszłość zabierze publiczność Monika Borzym.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z płyty „Monika Borzym śpiewa stare piosenki”, które mimo „długiego życia” nie straciły niczego ze swojego uroku.

Artystka zaśpiewa m.in. „Daj mi tę jedną noc”, „Pokoik na Hożej”, „Płyta z zadrą”, „Bezsenna noc”, „Bez śladu twa wielka miłość minie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Moja Warszawo”, „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty” oraz rarytas: „Takie ciało” – piosenkę specjalnie napisaną dla Moniki Borzym przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. Utwór jest hołdem dla kobiecego ciała (które w każdym rozmiarze może być piękne) i znakomicie wpasowuje się w akcję „ciałopozytywności”, którą Monika Borzym propaguje i wspiera.

Koncert odbędzie się 10 grudnia o godz. 19 w dużej sali Muzy. Bilety kosztują 80 zł, a w dniu koncert trzeba będzie za nie zapłacić 90 zł. Można je kupić w kasie Muzy oraz poprzez stronę www.ckmuza.bilety24.pl.


Monika Borzym – jedna z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia (rocznik 1990). Urodziła się w Warszawie, tu skończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w USA na kierunkach: jazz, interpretacja, aranżacja. Ma na koncie 5 solowych albumów. Pierwsze dwie płyty „Girl Talk” i „My Place” (dziś mają status „platynowych”) nagrała w USA przy współpracy z tuzami światowego jazzu (m. in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem, Aaronem Parksem i RandyBreckerem). W 2016 r. ukazał się w Polsce kolejny album Moniki, z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell „Back To The Garden” („złota płyta”). Rok później przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego Monika wraz z Mariuszem Obijalskim stworzyli płytę „Jestem Przestrzeń” z poezją Anny Świrszczyńskiej. Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Gościnnie pojawili się na niej m.in. Wojciech Waglewski, John Scofield, Robert Kubiszyn i Michał Bryndal. w 2018 r. ukazała się płyta z utworami ThomaYorka i Johna Greenwooda pt. „RADIOHEDONISTYCZNIE” – utwory brytyjskiej grupy zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – zdolnego kompozytora i dyrygenta na arcyciekawy skład: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe trio.


POWIĄZANE ARTYKUŁY