Podziękowania za codzienną pracę

2579

Przedstawiciele 11 podmiotów medycznych z powiatu lubińskiego odebrali dziś z rąk starosty Pawła Kleszcza symboliczną statuetkę i podziękowania za swoją codzienną pracę. – To jest taki gest, który pozornie wydaje się drobnym gestem, ale jest ogromnie ważny – przyznaje Małgorzata Bacia, prezes Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Pretekstem do zorganizowania tego spotkania i złożenia podziękowań lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom medycznym i wszystkim innym osobom pracującym w służbie zdrowia był Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia, który obchodzony jest 7 kwietnia.

– To dzięki nim przetrwaliśmy ten trudny czas Covidu. Zarząd powiatu, na czele którego stoję, postanowił uczcić ich pracę i po prostu powiedzieć: „Bardzo wam dziękujemy!” – mówi starosta lubiński Paweł Kleszcz, składając jednocześnie życzenia wszystkim pracownikom służby zdrowia: siły, energii i satysfakcji z pracy. – Mam nadzieję, że będziemy spotykać się częściej. Niekoniecznie, by dziękować, ale rozmawiać o tematach służby zdrowia. Powiat lubiński realizuje programy zdrowotne, podjął niedawno nową strategię, więc liczymy na współpracę ze środowiskiem medycznym, żeby nasi mieszkańcy byli zaopiekowani, przebadani, po to żeby profilaktyka szła do przodu. Zachęcam do śledzenia stron powiatu. Będziemy ogłaszali konkursy, realizowali programy. Mam nadzieję, że mieszkańcy z nich skorzystają – dodaje.

Statuetki ze słowem „Podziękowanie” odebrali dziś przedstawiciele: Medicusa, Cuprum-Med, Miedziowego Centrum Zdrowia, NZOZ Ośrodka Medycyny Pracy, Regionalnego Centrum Zdrowia, Lubmedu, Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej ze Ścinawy, Mariamedu, Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

– Z wielkim szacunkiem odnoszę się do tej inicjatywy. Zespół mojego szpitala z wielką radością przyjął to zaproszenie. Stoimy najczęściej przy pacjencie, za stołem operacyjnym, przy nim w najtrudniejszych chwilach. Mało jest czasu na docenienie, na podziękowanie. To jest taki moment, kiedy służby medyczne czują się ważne, w którym rozumiemy, że jesteśmy bardzo potrzebni społecznie – przyznaje Małgorzata Bacia, prezes RCZ.

– Takie spotkania są ważne, bo możemy również dowiedzieć się, z jakimi problemami się borykamy – przyznaje Tomasz Jeger, prezes Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Lubinie. – Cały czas pracujemy nad tym, żeby powstał szpital psychiatryczny dla dzieci i młodzieży przy ul. 1 Maja. Prace są bardzo mocno zaawansowane, kompletujemy kadrę i myślę, że wszystko będzie otwarte zgodnie z planem. Natomiast przy ul. Konopnickiej funkcjonuje poradnia oraz oddział dzienny dla dzieci i młodzieży. W zeszłym roku udzieliliśmy około 10 tys. porad, przyjęliśmy około 400 pacjentów. Widać, że takie miejsce jest bardzo potrzebne na mapie służby zdrowia i szpitali – dodaje.

Fot. BM


POWIĄZANE ARTYKUŁY