Pociągiem KD latem do Świnoujścia

5458
 

Dolnośląski przewoźnik ponownie uruchomi popularne wakacyjne połączenie Wrocław – Świnoujście. Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursować w weekendy od 22 czerwca do 1 września i będzie się zatrzymywał również w Lubinie. Podróż na tej trasie zajmie 5,5 godziny. Dodatkowy kurs odbędzie się 15 sierpnia.

Połączenie Kolei Dolnośląskich do Świnoujścia po raz pierwszy zostało uruchomione 24 czerwca 2023 r. Bardzo szybko stało się popularne – w zeszłym roku skorzystało z niego ponad 7 tysięcy pasażerów.

– Tak duże zainteresowanie tym połączeniem ponadregionalnym było dla nas pozytywnym zaskoczeniem – wspomina Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Co ważne, korzystali z niego nie tylko Dolnoślązacy, ale również mieszkańcy województwa lubuskiego oraz zachodniopomorskiego. Jest to dowód na to, że kolej łączy ludzi.

W tym roku pod szyldem Kolei Dolnośląskich do Świnoujścia będą jeździć pięcioczłonowe pociągi Impuls 45WE, a nie – jak do tej pory – Elf 2 48WEc. KD Premium Nadmorski będzie kursował przez stacje: Wrocław Główny, Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

Koleje Dolnośląskie zawnioskowały w marcu br. do Urzędu Transportu Kolejowego o uruchomienie połączenia również z Wrocławia do Warszawy. Byłaby to kolejna, po trasie do Świnoujścia, linia ponadregionalna dolnośląskiego przewoźnika. Wnioski dotyczą kursów przez cały tydzień: od poniedziałku do niedzieli. We wszystkie dni pociągi miałyby jeździć o tej samej porze.

– Jednocześnie chcemy, aby pociąg ekspres do Warszawy był skomunikowany z innymi połączeniami, tak aby mieszkańcy Dolnego Śląska mogli komfortowo przesiąść się we Wrocławiu w kierunku takich miast, jak Legnica, Lubin, Kłodzko czy Wałbrzych – dodaje Damian Stawikowski.


POWIĄZANE ARTYKUŁY