Na stacji pojawi się drugi biletomat

2274

Duża liczba pasażerów wsiadających w Lubinie do pociągów Kolei Dolnośląskich sprawiła, że niedługo na stacji zainstalowany zostanie jeszcze jeden automat do sprzedaży biletów.

Pasażerowie nawykli do korzystania z internetowych aplikacji najczęściej kupują bilety online, wciąż jednak wiele osób woli kupić bilet w wersji papierowej. W Lubinie takich podróżnych jest na tyle dużo, że przewoźnik zdecydował się na dostawienie drugiego biletomatu. Będzie to urządzenie wcześniej używane w pojazdach Impuls 45WE. Okazało się, że pasażerowie, mając do wyboru kupno biletu w automacie i u konduktora, wybierają tego drugiego. Koleje Dolnośląskie postanowiły więc przenieść urządzenia z pociągów w okolice peronów.

– Jak pokazują statystyki, biletomaty stacjonarne sprzedają średnio dziesięć razy więcej biletów niż te zlokalizowane w pociągach. Pasażerowie zyskują dostęp do nowego sposobu zakupu biletów, ale w pociągach nadal będą mogli szybko i wygodnie kupić bilety u konduktorów – zapewnia Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Ostatnio KD uruchomiły biletomaty na stacjach w Chojnowie, Smolcu i Wałbrzychu Głównym. Kolejne urządzenia staną też w Kłodzku, Kątach Wrocławskich, Świebodzicach i Świdnicy. W Lubinie automat pojawi się w ciągu kilku tygodni.

W biletomatach dostępna jest pełna oferta Kolei Dolnośląskich – zarówno bilety z taryf podstawowych, jak i specjalnych. W biletomacie można kupić także bilet bagażowy, dla zwierzęcia i na przewóz roweru. Płatności można dokonywać kartą lub gotówką.