Łukasz Kubot w ćwierćfinale

20

Rozstawiony z numerem czwartym Łukasz Kubot pokonał Francuza Arnaud Clementa 6:4, 6:1 i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP na kortach ziemnych w Casablance (z pulą nagród 450 tys. euro). Kolejnym rywalem lubinianina będzie Włoch Potito Starace.

Był to pierwszy pojedynek singlowy Kubota w tym turnieju. W pierwszej rundzie miał wolny los.

Polak nie rozpoczął meczu dobrze, gdyż z czterech pierwszych gemów przegrał trzy. Zawodził go szczególnie serwis – w całym spotkaniu popełnił osiem podwójnych błędów, przy ledwie jednym asie. Rywal nie podawał jednak lepiej, gdyż od stanu 3:1 przegrał siedem gemów z rzędu przy własnym serwisie. W drugim secie przewaga notowanego na 42. miejscu w świecie Kubota już nie podlegała dyskusji i mecz zakończył się po prawie 97 minutach gry.

Kolejny przeciwnik lubińskiego tenisisty to specjalista od gry na "cegle". Starace jest 10 miesięcy starszy, zarobił na korcie prawie 2,3 mln dolarów (950 tys. więcej od Polaka), ale w ostatnim rankingu ATP plasuje się 31 pozycji niżej. Obaj spotkali się do tej pory tylko raz – sześć lat temu w meczu Pucharu Davisa Włoch wygrał w trzech setach.

Kubot wspólnie z Austriakiem Olivierem Marachem odpadł natomiast w pierwszej rundzie gry podwójnej, niespodziewanie ulegając Tomaszowi Bednarkowi i Mateuszowi Kowalczykowi.

źródło: wp.pl