Ruszają prace na Przemysłowej. Będzie zmiana organizacji ruchu

5258

Od jutra, czyli od wtorku, 14 maja, na ul. Przemysłowej w Lubinie wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Ma to związek z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej dla terenów inwestycyjnych Europarku Lubin.

Inwestycja jest możliwa dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Ładu, w ramach którego nasze miasto otrzymało tzw. małą promesę na kwotę około 70 mln zł. Z tego budżetu zrealizowane zostaną w sumie trzy zadania, z czego jedno to budowa wspomnianej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na ul. Przemysłowej. Cała operacja pochłonie niecałe 12 mln zł. Co ważne, w ramach zadania zostanie wykonana również nowa nawierzchnia drogowa.

W związku z prowadzonymi pracami, na ul. Przemysłowej wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu, mogące spowodować pewne utrudnienia dla kierowców. Jak informują pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie, realizującego tę inwestycję, wjazdy i dojazdy do posesji będą dostępne. Prace potrwają co najmniej do końca tego roku. 

Fot. BM

Realizacja projektu ma na celu zarówno poprawę jakości infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Lubinie, jak również wspieranie rozwoju terenów inwestycyjnych, co przyczyni się do dalszego rozwoju miasta.


POWIĄZANE ARTYKUŁY