Lubińska firma z nagrodą w międzynarodowym konkursie

2631

Lubińska firma Projekt Multimedia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie AV News Awards 2021, który jest przeznaczony dla najlepszych projektów audiowizualnych. Lubinianie otrzymali to wyróżnienie za wykonanie projektu edukacyjnego w Podziemnym Mieście „Osówka”.

Fot. Agnieszka Potocka / Projekt Multimedia Sp. z o.o.

Za ten projekt lubińska firma najpierw zakwalifikowała się do finałów plebiscytów: Inavation Awards 2020, AV Awards 2020 oraz AV Experience Awards 2020. W styczniu natomiast okazało się, że spółka powalczy także o statuetkę AV News Awards 2021.

– W tegorocznej edycji konkursu nagrody przyznawano w dziewięciu kategoriach. Nasz projekt zakwalifikował się do finałowej trójki w kategorii edukacja – mówi Łukasz Skibiński, dyrektor ds. projektów i wdrożeń w Projekt Multimedia. – O główną nagrodę walczyliśmy z firmą Smart Technologies z Kanady, która zajmowała się wdrażaniem edukacji cyfrowej w sieci szkół Cognita oraz firmą ProAV z Wielkiej Brytanii, która zajmowała się przebudową i modernizacją kilku budynków kampusu należącego do London School of Economics and Political Science – dodaje.

Fot. Agnieszka Potocka / Projekt Multimedia Sp. z o.o.

Gala rozdania nagród miała odbyć się w lutym podczas targów technologicznych ISE w Barcelonie, jednak ze względu na pandemię, targi przełożono na inny termin, a ogłoszenie wyników nastąpiło wirtualnie 4 lutego. Projekt lubińskiej firmy okazał się najlepszy w swojej kategorii i zdobył tytuł Audiowizualnego Projektu Roku.

Fot. Agnieszka Potocka / Projekt Multimedia Sp. z o.o.

– Każde zgłoszenie oceniane było przez zespół ekspertów z branży audiowizualnej, na których niełatwo jest zrobić wrażenie, ponieważ przez lata organizacji tego plebiscytu mieli okazję oceniać naprawdę niesamowite i często wysokobudżetowe realizacje – wyjaśnia Szymon Kowal, dyrektor ds. rozwoju w Projekt Multimedia.

Jeśli sytuacja na świecie na to pozwoli i wydarzenia tego typu będą mogły się odbywać, zwycięzcy AV News Awards 2021 zostaną zaproszeni do świętowania podczas targów ISE w Barcelonie, które zaplanowane są od 1 do 4 czerwca 2021 r.


Kilka słów o projekcie w Podziemnym Mieście „Osówka”

Surowe sztolnie wypełniły się multimedialnymi stanowiskami, które jak wehikuł czasu przenoszą zwiedzających do trudnych dziejów II wojny światowej

Zwiedzając „Osówkę” turyści napotykają hologramy: ubranych w pasiaki więźniów obozów koncentracyjnych, niemieckich żołnierzy, w pośpiechu zacierających ślady po budowie obiektu, a także popularnego aktora Adama Ferency, który opowiada o początkach II wojny światowej. W ciemnych tunelach rozbrzmiewają głosy najznamienitszych polskich lektorów: Krystyny Czubówny, Tomasza Knapika i Macieja Gudowskiego. Rozmach przedsięwzięcia, jakim był tajny projekt Riese, można poznać oglądając mapping oraz udając się wirtualną windą na powierzchnię kompleksu. W gablotach wykonanych ze stali kortenowej, które doskonale wpasowują się w surowy klimat przestrzeni, wyeksponowano przemawiające do wyobraźni przedmioty, m.in. podziurawione od kul hełmy żołnierzy czy pordzewiałe karabiny. Perełką dla fanów motoryzacji jest piękna, jeżdżąca replika VW KdF typ 82 Kubelwagen, zbudowana specjalnie na potrzeby tej wystawy.

Fot. Agnieszka Potocka / Projekt Multimedia Sp. z o.o.

Kompleks „Osówka” to część nazistowskiego projektu pod kryptonimem „Riese”, którego budowa rozpoczęła się pod koniec 1943 r. Prawdziwe przeznaczenie obiektu do dnia dzisiejszego nie jest znane. Wg. licznych teorii „Osówka” miała być największą kwaterą Hitlera, ukrytą w podziemiach Gór Sowich na Dolnym Śląsku.

Fot. Agnieszka Potocka / Projekt Multimedia Sp. z o.o.

Film: Forest Grandfather Studio / Projekt Multimedia Sp.z.o.o.


POWIĄZANE ARTYKUŁY