Już wiadomo, gdzie można przespać się w lesie

4180

Ponad 1800 hektarów lasów wyznaczyło lubińskie nadleśnictwo dla miłośników bushcraftu i survivalu. Ale nie tylko. Bo projekt „Zanocuj w lesie” adresowany jest do wszystkich, którzy chcieliby legalnie spędzić noc na łonie natury.

Fot. Pixabay

Wyznaczona przez Nadleśnictwo Lubin strefa o nazwie „Grzybowa Góra” zaczyna się przed Golą, otacza Koźlice i kończy się w okolicach Juszowic. Obejmuje ona także dwa miejsca, gdzie można rozpalić ognisko – to tereny rekreacyjne na lotnisku oraz park wiejski w Koźlicach. W pozostałych miejscach palenie ognisk jest zakazane.

Nadleśnictwo przygotowało specjalną mapę, która wskazuje tereny, gdzie bez obaw można zanocować. Jest ona też uwzględniona w ogólnopolskim Banku Danych o Lasach.

Mapa wskazuje, gdzie w Nadleśnictwie Lubin można zanocować w lesie

Zanocować w lesie może każdy, trzeba jednak pamiętać, że jeśli nasz nocleg ma trać więcej niż dwie noce i jesteśmy w grupie większej niż dziewięć osób, musimy uzyskać wcześniejszą zgodę od nadleśnictwa. W tym celu trzeba wypełnić specjalny formularz (publikujemy go w załączniku) i przesłać na adres:norbert.wende@wroclaw.lasy.gov.pl  nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem.

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania w sprawie programu, może skontaktować się z jego koordynatorem w nadleśnictwie Norbertem Wende pod numerem telefonu: 76 841 23 00.

Nadleśnictwo Lubin przypomina, że przystąpiło do programu, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Więcej o projekcie pisaliśmy TUTAJ.


POWIĄZANE ARTYKUŁY