Drogowy galimatias wokół Odrodzenia

15

LUBIN. Jesienią tego roku urząd planuje zakończyć przebudowę ulicy Odrodzenia. Prace idą więc pełną parą, ale ruch w tej części miasta jest znacznie utrudniony. – Sam już nie wiem, którą drogą można przejechać, a która jest na przykład ślepą uliczką. Istny galimatias – alarmuje nasz Czytelnik, jednocześnie prosząc o schemat organizacji ruchu ulic wokół Odrodzenia.

– Obecnie został zamknięty odcinek od skrzyżowania ulicy Odrodzenia z ulicą Sikorskiego, a prace przebiegają w kierunku dworca PKP – wyjaśnia naczelnik wydziału infrastruktury, Rafał Rozmus.

Na odcinku ulicy Kolejowej nie ma już nawierzchni asfaltowej, droga jest przejezdna, ale kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. – Może pojawić się kilka utrudnień w ruchu, szczególnie na tym odcinku, dlatego dojazd do działalności gospodarczych, które znajdują się przy tej ulicy, jest możliwy od ulicy Stary Lubin – wyjaśnia naczelnik.

Po tym jak robotnicy remontując pierwszy odcinek drogi natrafili na uzbrojenie i stare rury, które znajdowały się pod ziemią, a których to nie było na mapie, remont nieco się przedłużył. Na drugim odcinku prace wykopowe przebiegają na razie bez takich niespodzianek. – Nie ma żadnych utrudnień, jeśli chodzi o prace ziemne – uspokaja Rozmus. – Dlatego jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, przewidywany termin zakończenia prac będzie pod koniec września – dodaje.

 

Poniżej instrukcje dla kierowców, jak poruszać się w okolicach Odrodzenia oraz schemat organizacji ruchu:

– dojazd do OSiR-u – ze skrzyżowania ul. Odrodzenia i Sikorskiego (przez parking przed OSiR, dojazd ul. Sikorskiego)
– dojazd do targowiska przy ul. Odrodzenia możliwy wyłącznie od ul. 1-go Maja.
– dojazd do Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego od ulicy Traugutta, która jest przejezdna na całej swojej długości (w obu kierunkach, bez możliwości parkowania)
– dojazd do BIUREXu od ul. 1-go Maja i Kolejowej.
– dojazd do kortów, hurtowni i garaży przy ul. Kolejowej wyłącznie od ul. Stary Lubin.


POWIĄZANE ARTYKUŁY