Co obejrzymy w marcu w DKF-ie

169

„Joker” i „Osierocony Brooklyn” – między innymi te dwa filmy wyświetlone zostaną w marcu w cyklu DKF w lubińskim kinie Muza.

„Joker”

Seanse, jak zwykle, odbywać się będą w środy o godzinie 19. Bilet na jeden pokaz kosztuje 17 zł. Można też kupić karnet na cały miesiąc. Zapłacimy wtedy 55 zł.

Na początek, 4 marca, pokazany zostanie film „Joker”. Później będzie można obejrzeć: „Osierocony Brooklyn” (11 marca), „Supernova” (18 marca) i „Jojo Rabbit” (25 marca).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Joker”

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC – Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie.

Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (wielokrotnie nagrodzony za tę rolę Joaquin Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

„Osierocony Brooklyn”

Film, którego akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku, opowiada historię Lionela Essroga (Edward Norton) — samotnego prywatnego detektywa cierpiącego na zespół Tourette’a. Postanawia on rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mentora i jedynego przyjaciela Franka Minny (Bruce Willis). Dysponując jedynie kilkoma wskazówkami i własnym obsesyjnym umysłem, Lionel odkrywa pilnie strzeżone sekrety.

Trafia z przesiąkniętych ginem klubów jazzowych w Harlemie, do surowych slumsów Brooklynu i wreszcie na pełne przepychu salony najbardziej wpływowych graczy w Nowym Jorku. Stawia czoła zbirom, korupcji i najgroźniejszemu człowiekowi w mieście (Alec Baldwin). Wszystko po to, by uczcić pamięć przyjaciela i ocalić kobietę, która może okazać się dla niego jedynym ratunkiem.

Scenariusz Nortona został oparty na motywach powieści „Osierocony Brooklyn” Jonathana Lethema, którą w 1999 r. wyróżniono nagrodą National Book Critics Circle w kategorii fikcja literacka.

„Supernova”

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać zbliżające się wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

Film zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszy debiut reżyserski dla Bartosza Kruhlika.

„Jojo Rabbit”

Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis jako Jojo) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.


POWIĄZANE ARTYKUŁY