Będzie nowe połączenie kolejowe

8721

Wchodząca za trzy tygodnie korekta kolejowego rozkładu jazdy przyniesie nowe połączenie w naszym subregionie. Pociągiem można będzie dojechać także do Bielawy.

Przez ostatnie lata Bielawę i Lubin łączyła jedna cecha – oba miasta były pozbawione pasażerskich połączeń kolejowych. O ile jednak 40-letni lubinianie pamiętali jeszcze pociągi zatrzymujące się w ich mieście, to ich rówieśnicy z Bielawy takich wspomnień nie mieli – stacja została zamknięta w 1977 r.

Od 15 grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich będą docierały także do Bielawy. Stało się to możliwe dzięki rewitalizacji linii kolejowej przez Województwo Dolnośląskie. Przejęta pod koniec ubiegłego roku linia została odnowiona za około 11 mln zł. KD przeprowadziły już jazdy testowe i trasa gotowa jest do użytku.

– Dzięki współpracy samorządu województwa i rządu wykluczenie komunikacyjne w regionie będzie dotyczyło blisko 100 tysięcy osób mniej. Mieszkańcy będą mieć możliwość komfortowej i szybkiej podróży między Bielawą i Dzierżoniowem, zyskując tym nowe połączenie m.in. do pracy czy do szkoły – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Do Bielawy można będzie dotrzeć z Wrocławia i Legnicy. Z tego drugiego miasta pociąg wyjedzie trzy razy dziennie, jadąc przez Jaworzynę Śląską i Dzierżoniów. Dla lubinian oznacza to możliwość łatwiejszego dotarcia w okolice Gór Sowich, które wiosną i latem są często odwiedzane przez miłośników turystyki pieszej i rowerowej. 

Przypomnijmy, że zimowa korekta rozkładu jazdy przyniesie nam także nowe połączenia dalekobieżne.

źródło: Regionfan.pl