Spór o parking w Rynku

Rynek w Lubinie już od kilku miesięcy jest całkowicie zamknięty dla pojazdów. Postawiony w okolicach ratusza zakaz parkowania i wjazdu wywołał sprzeciw mieszkańców Rynku. Napisano petycję do prezydenta Lubina w tej sprawie. Rzecznik włodarza odpowiada: zakaz będzie obowiązywać.

Trwają intensywne prace przy budowie lubińskiego Rynku. Decyzja o zakazie parkowania zaczęła obowiązywać, gdy rozpoczęto modernizację. Na brak miejsc parkingowych najbardziej narzekają mieszkańcy Rynku i przedsiębiorcy, którzy prowadzą tutaj działalność gospodarczą. Boją się o to, że m.in stracą klientów, którzy nie będą mieli gdzie zaparkować swoich aut.

– Parkowania w Rynku nie będzie. Ruch samochodów będzie się odbywał według przyjętych osobno zasad. Dostawcy, którzy muszą się tu pojawić, oczywiście, będą mogli wjechać na czas rozładunku towaru. Również osoby niepełnosprawne, które muszą podjechać w dane miejsce swoim samochodem – mówi rzecznik prezydenta Jacek Mamiński, odpowiadając na zarzuty mieszkańców Rynku.

Mieszkańcy w petycji do prezydenta napisali o zlikwidowaniu ponad stu miejsc parkingowych. Przez lata, kiedy nie modernizowano Rynku, każdy z mieszkańców przyzwyczaił się do zostawiania swojego auta pod blokiem. Według wprowadzonych nowych zasad, takiej możliwości już nie będzie. Zdaniem lubinian, którzy mieszkają w innej części miasta, to dobra decyzja. Pytani o zdanie odpowiadają, że sami by nie chcieli, aby znów parkowały tam samochody.

Rynek ma być wyłożony kamieniami w dwóch kolorach. Ciemniejsze elementy mają wyznaczać zarysy budowli sprzed 60 lat. Będą także ławki, fontanna, zieleń i nowoczesne oświetlenie.


 

AT

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
KONTURY
KONTURY
1 rok 4 miesięcy temu

A kto jest za tym żeby zburzyć ratusz i namalować zamiast tego kontury ?:) Będzie gdzie parkować 🙂 Tylko żeby RR nie usłyszał bo jeszcze go zburzy 😀

Pidżamowiec
Pidżamowiec
1 rok 4 miesięcy temu

Pójdźmy dalej. Odwołajmy RR i niech rządzą jego kontury. I tak szczerze.., zmieni się cokolwiek? Więc po co przepłacać?

Tomaszk
Tomaszk
1 rok 4 miesięcy temu

Tyle lat oczekiwan na rynek. I taka farsa. Podziekujemy w wyborach..

Mieszkaniec Rynku
Mieszkaniec Rynku
1 rok 4 miesięcy temu
Rzecznik prezydenta Pan Mamiński niech nie opowiada głupot że tutaj się odbywało dzikie parkowanie ponieważ miejsca parkingowe wokoło Ratusza były oznaczone znajdują się tam do tej pory więc nikt tam dziko nie parkował a w tej chwili co się wyprawia między blokami to jest dopiero dzikie parkowanie każdy parkuje jak chce i gdzie ale nie ma się czemu dziwić skoro tak nas potraktowano. Druga sprawa to taka że od 2008 obiecywano nam że zostaną zabezpieczone pieniądze na remont ulic, podwórek i chodników między ulicami Grodzka i Rynek takie pisma otrzymywaliśmy z urzędu miasta jest już końcówka roku 2017 i zrobiono… Czytaj więcej »
Rocky
Rocky
1 rok 4 miesięcy temu

Już dawno Błonia utraciły charakter świąteczno – rozrywkowy i czas już wyjść naprzeciw wielkim oczekiwaniom mieszkańców.Zbudować tam parking nie patelnię ale w cieniu drzew a przy nim przystań – na rowery miejskie.A wtedy wtedy ten „park „zaszumi że to nie jawa i sen,,,Diabełki sie ma ,,już lecą hurtem i wszyscy są w kupie,,,

hehehe
hehehe
1 rok 4 miesięcy temu

Siema Rocky 😀

pytam jak jest
pytam jak jest
1 rok 4 miesięcy temu

jak można nazwać plac miedzy blokami rynkiem ?

Piti
Piti
1 rok 4 miesięcy temu

Ciekawe gdzie mieszkańcy Rynku będą teraz parkować??? Na Niepodległości? Nikt o tym nie pomyślał bo najłatwiej zlikwidować takie miejsca. Żenada prezydencie.

Gość
Gość
1 rok 4 miesięcy temu

Będzie ewenement na skalę światową:) Byłam w różnych miejscach, ale nigdzie nie widziałam, malunków na bruku zamiast rynku, kawiarni, kamienic etc. Aż dziwne, że pomysłodawcy niczym nie nagrodzono… wpisem do księgi głupoty czy coś…

Balbi
Balbi
1 rok 4 miesięcy temu

Znowu to samo! Kolejny raz RR traktuje ludzi jak swoją własność, bezczelnie nie bierze pod uwagę zdania mieszkańców. Z nikim się nie liczy!!! On tak chce i koniec, w nosie ma kłopoty mieszkańców Rynku! Kiedy wreszcie wybory?

Mieszkaniec rynku_2
Mieszkaniec rynku_2
1 rok 4 miesięcy temu
1. Rzecznik miasta mówi o dzikim parkowaniu – na jakiej podstawie? To był legalny parking. 2. Pytanie czy budowa rynku jest legalna. Urząd przejął działkę, bo miała powstać droga publiczna, a prowadzona jest rewitalizacja rynku czego nawet sam rzecznik nie ukrywa. 3. Jak się coś zabiera to należy zaoferować coś z zamian. Co nam zaoferowano? Zamiast wybudować parking podziemny Urzędnicy chcą rozwiązać problem wycinając drzewa przy Reja i budując kilkanaście miejsc w zamian za sto. Dużo miejsca jest na błoniach, ale sprzedaż tego terenu pod bloki ma zasilić zadłużony na miliony budżet miasta. 4. O tym rzecznik nie mówi, ale… Czytaj więcej »
Mieszkaniec rynku
Mieszkaniec rynku
1 rok 4 miesięcy temu
Do mieszkanka centrum Przecież przy Ptysiul jest zakaz wjazdu nie dotyczy on mieszkańców ul.Grodzkiego i Rynek i czy ktoś tego znaku przestrzega co do placu zabaw to można by zlikwidować ten co jest za klubem karate znajduje się też obok śmietnika można by go przenieść do parku ale najpierw to należało by zrobić chodniki i parkingi wzdłuż ulic Rynek i Grodzka i wtedy przybyło by dla nas miejsc do parkowania a i nasze podwórka stały bywalec się ładniejsze ale to raczej nie za tej prezydentury przecież pan RR stwierdził kiedyś że w rynku mieszka sama hołota i on nic dla… Czytaj więcej »
mieszkanka centru
mieszkanka centru
1 rok 4 miesięcy temu
dla mieszkańców grodzkiej/ rynek można by wygospodarować na miejsca parkingowe obecny plac zabaw koło ptysia a śmierdzącym śmietnikiem , na tym placu zabaw dzieci bawią się sporadycznie, mam wrażenie że to dla tych matek czy ojców żeby wypić piwko sama niejednokrotnie widziałam ,a te co niby chcą plac zabaw też chcą parking ,to lepiej parking niż plac zabaw dla 2-3 dzieci.Tam żeby siedzieć z dzieckiem trzeba maskę lub piwo ,ja osobiście chodzę z dziećmi do parku lub na rondo teraz dojdzie jeszcze deptak w rynku.A jeszcze do tych którzy na cham muszą wjechać koło ptysia i chcą zaparkować a później… Czytaj więcej »
mieszkanka centrum
mieszkanka centrum
1 rok 4 miesięcy temu

a dlaczego w materiale filmowym nie ma ludzi młodych zmotoryzowanych ani mieszkańców centrum.
Przecież Panu na Ustroniu czy Pani z os.Staszica bez różnicy gdzie zaparkują mieszkańcy centrum.
Te Panie raczej nie są mobilne to im łatwo się wypowiadać

Żanklodwandejm
Żanklodwandejm
1 rok 4 miesięcy temu

Taki to właśnie obiektywny portal. Co powie prezydent Lubina – świętość. Bezpartyjni Samorządowcy – świętość numer 2. PiS – zło wcielone.

projekty
projekty
1 rok 4 miesięcy temu

A tyle było projektów…..
elubin kropka pl / (wiadomosci,14645.
html)

Zenada
Zenada
1 rok 4 miesięcy temu

Miał być podziemny parking i lokale gastronomiczno-handlowe (mała galeria-sukiennice) a po 12 latach DZIURY prezydent serwuje pusty betonowy plac i zabiera miejsca parkingowe na koszt swojego miejsca przy ratuszu… Już widzę te tłumy co zjeżdżają do ,,Lubinia” żeby podziwiać nową kostkę w rynku… ŻENADA

Żanklodwandejm
Żanklodwandejm
1 rok 4 miesięcy temu

Najwyższy czas podziękować Panu Robertowi za uwagę. Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach Lubinianie Pana Roberta i jego kolegów odpowiednio podsumują. Nie wspomnę już o tym, że dla zwykłej, jak to mawiał klasyk, zdrowotności, warto by było aby wreszcie do ratusza przyszedł ktoś inny, posprawdzał papiery poprzedników, poprzyglądał się robionych przez nich inwestycjom itede itepe.

mariol
mariol
1 rok 4 miesięcy temu

Nie tylko kostkę.. nie zapominaj o konturach kamienic

Mieszkaniec rynku
Mieszkaniec rynku
1 rok 4 miesięcy temu

Dlaczego sondę o tym czy ma być parking czy nie, przeprowadzacie na Ustroniu a nie wśród mieszkańców Rynku ?Fajnie się mądrować jak się ma kilkaset miejsc parkingowych pod blokiem i na Ustroniu spaliny biorącym udział w ulicznej sondzie nie przeszkadzają ale w Rynku na spacerniaku to już będą szkodliwe . Jak mamy nie parkować obok Ratusza to wszyscy urzędnicy też, przecież mogą dojeżdżać do pracy komunikacją miejską

Mieszkaniec Rynku
Mieszkaniec Rynku
1 rok 4 miesięcy temu
Szkoda że TVL nie przeprowadziła sondażu o to czy ma być parking czy nie wśród mieszkańców rynku tylko przeprowadzacie swoją sondę na ul. Gwarków i w okolicach SP nr 14 . dobrze się mądrować jak się nie mieszka w Rynku i ma się do dyspozycji pod nosem kilkaset miejsc parkingowych. Skoro spaliny z samochodów mieszkańców Rynku tak bardzo będą przeszkadzać mieszkańcom Lubina na spacerniaku w Rynku jak to określił pan udzielający wywiadu ( spacerniak to kojarzy mi się raczej z więzieniem a nie z Rynkiem widocznie ten Pan tęskni za spacerniakiem)to czy spaliny z samochodów urzędasów są mniej szkodliwe od… Czytaj więcej »
Mieszkaniec centrum
Mieszkaniec centrum
1 rok 4 miesięcy temu

Przecież od strony kamienic nie ma okien. Co komu przeszkadzają samochody. Lepiej żeby kierowcy wjeżdżali miedzy bloki. Tam dopiero stoją pod oknami

Mc
Mc
1 rok 4 miesięcy temu

A gdzie byli przeciwnicy parkingu do tej pory. PARKOWALI W RYNKU. I CO NAGLE OM NUE POTRZEBNE PARKINGI. A ci z parkoiwaniem przez urzędników przeciez oni tez będą stali pod oknami

yetick
yetick
1 rok 4 miesięcy temu

Moderatorzy.. pobudka. PRL i cenzura to historyczny przeżytek 😀

Grum
Grum
1 rok 4 miesięcy temu

Dziś parkingi, jutro bloki.

Robercik
Robercik
1 rok 4 miesięcy temu

Czy zakaz będzie dotyczył równieź pracowników magistratu?

mieszkanka centrum
mieszkanka centrum
1 rok 4 miesięcy temu

a te 1070 podpisów to nie mieszkancy.? kto powiedział że nie chce parkingu na pewno nie jeździ samochodem.
A tak w ogóle to nie chodzi o to że cały rynek ma być parkingiem ale chociaż część lub jakas alternatywa.
Niepodległości to wystarczy tylko dla mieszkańców wieżowca i jamników bo oni tez się skarżą że nie mają gdzie parkować. Dla mieszkańców Centrum tam i tak braknie miejsca. NO TO GDZIE ?

wpDiscuz