Z Niepodległości nie wjedziemy w Kilińskiego

3

Ważna informacja dla kierowców – w najbliższą sobotę, 23 czerwca, nie będzie można wjechać z ulicy Niepodległości w Kilińskiego.

Zamknięcie wjazdu w ulicę Kilińskiego związane jest z przebudową głównej osi drogowej w mieście, czyli ulic od Ścinawskiej, przez Niepodległości, Kaczyńskiego, po Granitową.

Jak informuje kierownik budowy, Marcin Dziuk, na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Niepodległości nastąpiło rozszczelnienie kanalizacji deszczowej. Aby to naprawić i nadbudować studnię rewizyjną, robotnicy muszą na jeden dzień zamknąć dla ruchu samochodowego wlot w ulicę Kilińskiego.

Od niedzieli, 24 czerwca, znowu będzie można tędy przejechać.

Przypomnijmy, że przebudowa głównej lubińskiej arterii rozpoczęła się pod koniec marca od ulicy Ścinawskiej. W kwietniu robotnicy weszli na Niepodległości. Następnie zajmą się al. Lecha Kaczyńskiego i ul. Granitową.

– Inwestycja zakończy się w tym roku. Lubin zyska nie tylko nowe nawierzchnie, ale też całą infrastrukturę: m.in. nowe lampy, chodniki i ścieżki rowerowe. Powstaje także 250 nowych miejsc parkingowych, wymieniane są również instalacje podziemne, by w przyszłości uniknąć rozkopywania ulic w przypadku awarii. To największa inwestycja drogowa w Lubinie od czasu budowy obwodnicy południowej w 2012 roku – podsumowuje Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Na tę przebudowę miasto pozyskało ogromną unijną dotację – 25 mln zł.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość