Włodarze wzywają premiera do działania w sprawie S3

– Prace przebiegają opieszale i z dużymi przerwami, co jest ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców Zagłębia Miedziowego – prezydent Lubina Robert Raczyński wraz z burmistrzem Polkowic Wiesławem Wabikiem skierowali do premiera pismo, w którym proszą o interwencję w sprawie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i opóźnień przy budowie drogi S3.

Prezydent Robert Raczyński i burmistrz Wiesław Wabik

Włodarze wskazują na przedłużającą się budowę drogi S3 na odcinku Lubin-Polkowice. I nie kryją tutaj zaniepokojenia o los mieszkańców naszego regionu.

– Ta droga łączy Lubin i Polkowice, czyli serce naszego regionu. To niezwykle istotna trasa, która dziś jest bardzo niebezpieczna. Codziennie podróżuje nią wielu mieszkańców naszego regionu, dlatego apelujemy do premiera o pomoc w zakończeniu tej inwestycji – tłumaczy prezydent Lubina Robert Raczyński.

„Ruch o dużym natężeniu kierowany jest na prowizoryczne objazdy, oceniane przez zmotoryzowanych z naszego regionu jako wysoce niewystarczające. Jest to obecnie główna trasa dojazdowa pracowników kopalń i hut Zagłębia Miedziowego. 29 stycznia przez Polkowicami w drodze od pracy zginęło trzech górników” – piszą do premiera Mateusza Morawieckiego prezydent Lubina Robert Raczyński oraz burmistrz Polkowic Wiesław Wabik.

Zdaniem samorządowców, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nie dochowuje należytej staranności w trakcie prowadzonej inwestycji. „W imieniu mieszkańców codziennie korzystających z tych dróg prosimy o działania dyscyplinujące w GDDKiA” – apelują włodarze Lubina i Polkowic.

Pismo zostało wysłane do kancelarii premiera pod koniec ubiegłego tygodnia. Samorządowcy poruszają w nim też wątek niebezpiecznego przejścia dla pieszych obok Castoramy, tuż za skrzyżowaniem dróg krajowych nr 3 i 36, gdzie kilka dni temu został śmiertelnie potracony 19-letni mężczyzna. To drogi także podległe GDDKiA, która przebudowując to skrzyżowanie początkowo zapomniała o pieszych.

W tym samym czasie kiedy włodarze Lubina i Polkowic przesłali pismo do premiera, rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA poinformowała, że światła na przejściu jednak powstaną. Pozostaje nam więc liczyć, że w tym miejscu w końcu będzie bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Tim
Tim
11 miesięcy 2 dni temu

Spi…li na samym poczatku trzeba było zostawić tą drogę na cele lokalne a s3 puścić bokiem i tak wycieli tyle lasu że hej.

Karmel Matkowski
Karmel Matkowski
11 miesięcy 2 dni temu
Brak logiki w Twoim pisaniu. Negujesz Kubowa, że załatwił temat, że po znajomości i zbyt późno. Ale, że prezydent się obudził chwilę po Kubowie, to juz jest okej? Czy to w temacie S3, czy to w temacie świateł. Oczywiście mógłby więcej robić dla regionu poseł, choć nie wiem o wszystkich jego „akcjach”, gdyż zwyczajnie ów portal nie opisuje od jakiegoś czasu jego zasług. RR idzie chyba w strone PO i KOD, albo w sobie tylko znanym kierunku. Nie komunikuje sie z mieszkańcami w żaden sposób, ma ich gdzieś od lat, a budzi się na wybory i to uważasz jest ok?… Czytaj więcej »
Nowa82
Nowa82
11 miesięcy 3 dni temu

Jad jadem pogania co nie ktorzy powinni wyprowadzić się z Lubina złość za swoje nie udolne życie najlepiej obarczyć posła. Zastanówcie się.

Rocky
Rocky
11 miesięcy 3 dni temu

Ważniejsi są-lekarze służba zdrowia itd. bo to jest zdrowie i życie nie tylko w Regionie ale i w całej Polsce.Panie Pośle z „dobrej zmiany ” zlikwidować 500+ dla bogatych – bo to z biedą nie ma nic wspólnego,,a środki za podatek od kopalin i na inne inwestycje się znajdą.Jest nadzieja że problemy S-ki i inne inwestycje nie zostaną zamiecione pod dywan ja to robiono POd Słońcem Peru.Ukłon w stronę tych co walczą o dobro Mieszkańców Regionu i Polski

jaro
jaro
11 miesięcy 3 dni temu
Widzę, że wielu tutaj i w innych artykułach piszących wskazuje Kubowa jako ojca sygnalizacji na zebrze do Miroszowic. Chciałbym się podzielić dwoma spostrzeżeniami. Poseł Kubów posłuje już od dwóch lat i to dopiero drugi raz jak o nim usłyszałem że coś zrobił (za pierwszym razem jak o nim usłyszałem to złożył kwiaty pod jakimś pomnikiem jak Duda przyjechał do Lubina). On praktycznie codziennie powinien zajmować się 10 cioma takimi sprawami jak ta zebra, skoro kwestia zniesienia podatku dla KGHM lub pozyskania inwestorów do lubińskiej strefy wspólnie z PAIiIZ, LSSE, PARP i innymi rządowymi agencjami obsadzonymi przez PiS go przerastają. Że… Czytaj więcej »
Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy 3 dni temu

No jeżeli RR uda się załatwić żeby droga była otwarta przed wyborami, to notowania mogą wzrosnąć, jeśli nie, to jest to beznadziejne, irytujące przypominanie o sobie

Rocky
Rocky
11 miesięcy 3 dni temu

A gdzie jest wszechmogący Pan Poseł Kubów?
dopiero jak ruszy się budowa tego odcinka okaże się że to on pisał do Prezesa, Premiera i szefa KE;)

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy 3 dni temu

Na pewno też chce żeby skończyć jak najszybciej tą drogę, ale gdzie i kto będzie słuchać młodego człowieka w środowisku obecnej władzy?

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy 3 dni temu

S3 musi być interwencja ze strony odpowiednich władz rządowych, jadę codziennie tamtą drogą, to wszystko wygląda jakby było markowane że coś tam jest robione. Myślę że nawet Zarząd KGHM powinien zacząć poważne starania żeby zbudować tą drogę w możliwie najwcześniejszym terminie. Chyba że mamy być tylko dostawcami głosów i zwykłymi niewolnikami do pracy „na miedzi”, gdzie sztukę można było zamienić inną sztuką

Kierowca do Zielonej
Kierowca do Zielonej
11 miesięcy 3 dni temu

Dzień w dzień człowiek jeździ w stronę Zielonej Góry i nic na odcinku do Polkowic nie się nie dzieje. Za czasów PO nikogo to nie dziwiło bo minister Nowak od zegarków miał inne ważne sprawy na głowie ale PiS miał przywrócić normalność w działaniach związanych z budową dróg i autostrad a jest jeszcze gorzej niż było. Dobrze że przynajmniej samorządowcy interweniują.

Halo
Halo
11 miesięcy 3 dni temu

Terminologia na tym portalu poraża. „Włodarze” , radni „pochylają się”… Ludzie, czy pani od polskiego nie mówiła, że waga słów musi być adekwatna do opisywanego faktu. Nie róbcie z Lubina „stolycy”. Dinozaury i ogrodzona strzelnica to za mało.

Erwin
Erwin
11 miesięcy 3 dni temu

Co psioczycie,bardzo dobrze że skierował pismo do Premiera,od tego jest żeby reagować i Premier też ma obowiązek działać.Co,,kopidół,,ma napisać ,,skargę,, do Premiera ? podetrą się nią jak zresztą i tym pismem od Prezydenta ale to papier służbowy,może go nie zużyją w ten sposób,rzucą do sejfu,będzie nabierał mocy

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy 3 dni temu

Ten slogan „pochylić się nad czymś” jest tylko wygodnym zwrotem, aby tak naprawdę nic nie zrobić i uniknąć konkretnej odpowiedzi na pytanie, można to powtarzać do woli bo to nic nie znaczy, interpretacji tego sloganu jest wiele, każdy może sobie dobrać własną, dopasować do sytuacji

Sławomir
Sławomir
11 miesięcy 3 dni temu

RR powinien wziąć przykład od tego pana obok który postawił przede wszystkim na pracę w swoim mieście. Dzięki niemu Lubiniaki mają gdzie pracować i wydawać w lubinskich sklepach. A RR jakiego inwestora ściągnął do miasta? SM INWESTOR się nie liczy!

LupoAlberto
LupoAlberto
11 miesięcy 3 dni temu

A Jeronimo-Martins się liczy?

słuchacz myślący
słuchacz myślący
11 miesięcy 3 dni temu

po pierwsze po minusach i plusach widać, że nie piszą tu 3 osoby na krzyż, bo z jednego IP można kliknąć raz, po drugie rozchodzi się o to, że prezydent „interweniuje” dopiero jak ktoś to zrobił wcześniej przed nim (pewien poseł) nie wpsominając o poprzedniku ani słowem, sobie przypisując zasługi, np. załatwienia oświetlenia. Fajnie, że się facet obudził z 4 letniego snu,, tylko czemu zawsze przed wyborami to robi? Czemu wcześniej nie słuchał mieszkańców? Czemu nie mogłem go spotkać w UM, kiedy miałem problem? Czemu nie przychodzi na uroczystości ważne dla miasta? itd itp…

ap
ap
11 miesięcy 3 dni temu

Panie RACZYŃSKI jak to mówią… lepiej późno, niż później !!!! po 1.5 roku opóźnienia, śmierci 4 osób oraz kilkunastu rannych i ciężko rannych w końcu nasz ,,cesarz,, zareagował…. mam nadzieję, że doczekamy tej drogi przed nast. igrzyskami zimowymi. elo na trasie

Emil
Emil
11 miesięcy 4 dni temu

Czytam wypociny niektórych osób w komentarzach i nie rozumiem tych co cały czas narzekają. Najlepiej jak się nie podoba to wyprowadźcie się z Lubina… interwencja w sprawie s3 – źle, interwencja w sprawie podatku od kopalin – źle, nowy rynek – źle. O co Wam chodzi ludzie! Jak jesteście tacy odważni to chociaż podpiszcie się pod swoimi wspaniałymi przemyśleniami, żebyśmy wiedzieli co za barany nie chcą dobrze dla miasta. Trochę odwagi bo coś czuć tutaj frustratów, którzy nigdy nic w życiu nie zrobili a tylko narzekają i oczerniają innych…

Klecha
Klecha
11 miesięcy 4 dni temu

A może by tak wszyscy tu piszący zaczęli komentować artykuły Lubin.pl na Facebooku. Ale może wtedy okazałoby się że to ze trzy osoby za tymi wszystkimi wpisani stoją.

gosc
gosc
11 miesięcy 4 dni temu

A ja wzywam Prezydenta Lubina do zrobienia lewoskretu z Unikatonii i utwardzenie dróg na Zalesiu!!! A nie straszenie zakazem wjazdu SM Inwestor!!!

Gość
Gość
11 miesięcy 4 dni temu

I to jest jedyna droga dojazdu do kopalń dla ratowników

gangstawierszokleta nie śpi
gangstawierszokleta nie śpi
11 miesięcy 4 dni temu

Stowarzyszenie Dyzmy znów chce nam w oczy spojrzeć,
Grama szczerości nie jestem w stanie dojrzeć.
Kłamiąc z uśmiechem, każdy się stołka trzyma,
Nie znajdziesz ciepła tam gdzie panuje zima.
Wciąż po stronie ludzi, jestem waszym przeciwieństwem.
Zamknięci w enklawach,
Nie czujecie, co się święci
cynicznie płynąc przez obłudy wielkie wody,
Nadal ryba psuje się od głowy….

Ręka w rękę, ramię w ramię
Dziś jestem z tobą, jutro cię okłamię.
Niby koledzy, biało-czerwoni
Bieg dla Wyklętych, łza za łzą goni.
Gdy poszedł przelew, miedź się patyną staje
Sorry ziomeczku, uważaj komu dajesz………..
……………………………………………………………..
PIH „Semper fidelis”
Popatrz jak czas szybko ich zmienił,
dzisiaj są już nie do poznania,
trochę high life’u fartem liznęli
Zapomnieli SEMPER FIDELIS
…..inspired by PIH……
CDN

kwiaty_zła
kwiaty_zła
11 miesięcy 4 dni temu

Nono Panie Wierszokleta. Czapki z głów…

Tomcio Sopceki
Tomcio Sopceki
11 miesięcy 4 dni temu

Tytuł powinien brzmieć : „Mieszkańcy wzywają Prezydenta do przyciągnięcia inwestorów na strefę ekonomiczną”…”zdaniem mieszkańców 20 lat czekania na inwestorów, to kpina z urzędu który RR sprawuje, jak i z mieszkańców regionu”

CzasNaZmiany
CzasNaZmiany
11 miesięcy 4 dni temu

Kiełbasa, kiełbasa, kiełbasa.
A premier przyjedzie z łopatą i do czerwca sam wybuduje S3.
Renki odpadajom …

edek
edek
11 miesięcy 4 dni temu

biorą przykład z modernizacji rynku ktora odbyła sie w rekordowym tempie 15lat ze skutkiem niebywałej myśli archtektonicznej czyli beton i ławki z dworca

Grek
Grek
11 miesięcy 4 dni temu

Od zawsze w Lubinie i jestem dumny z mojego miasta. Wiele osób mi zazdrości, ponieważ nie ogromna metropolia a atrakcji wiele. Pozdrawiam.

architekt
architekt
11 miesięcy 4 dni temu

Z tego co wiem to Raczyński już od początku lat 2000 interweniował w gdka żeby zamontowali światła przy wjeździe do Miroszowic.

Lubin Syty
Lubin Syty
11 miesięcy 4 dni temu

Grek, a gdzie mieszkasz ? Nie proszę o dokładny adres.

Grek
Grek
11 miesięcy 4 dni temu

A ja mieszkam w Lubinie i na bieżąco obserwuję , co się dzieje w mieście. Zadbane parki, czyste skwerki, przebudowane ulice i chodniki, parkingi, gdzie tylko można, piękne szkoły i przedszkola z dużą ilością zajęć. Wiem też, jak przyjezdnym podoba się Lubin, są zawsze pod wrażeniem. Dziękuję Panie Prezydencie.

Bartosz
Bartosz
11 miesięcy 4 dni temu

Jeśli chodzi o S-3 to zgroza, dojeżdżam codziennie do Głogowa, więc widzę i wiem. Jak Poseł Kubów zainterweniował ws przejścia dla pieszych dla mieszkańców Miroszowic, to super, jak Prezydent Lubina i Polkowic, to już bee. Brawo Panowie, więcej takich interwencji w trosce o bezpieczeństwo ale i wygodę kierowców korzystających z tego odcinka trasy. A Wam ciągle narzekający życzę miłego popołudnia. Może spacerek?

brat Pit
brat Pit
11 miesięcy 4 dni temu

Panie prezydencie kochany, dziekujemy Ci, że jesteś, jest jeszcze tyle spraw do obiecania, tzn. załatwienia przed wyborami. Oczywiście przypadkiem Pan pouderza w PIS ale nic to. Można pójść z grubej rury i napisać do UE o braku demokracji w Polsce. Można napisać do rządu o wycinanie puszczy, o kwestie invitro i szczepionek dla dzieci, jeśli pan chce, prosze dać znać, wyślę panu 100 propozycji, wszystko bezpłatnie, bo przeciez działa pan w interesie nas Polaków, a nie we własnym partyjnym, tz bezpartyjnym!

uczeń wierszoklety
uczeń wierszoklety
11 miesięcy 4 dni temu

Kiedyś nastąpi pokój na świecie.
Może to będzie w następnym lecie.
Nie będzie konfliktów, ani wojen,
a nawet wojskowych zbrojeń.
Będzie spokój i będzie wesoło,
wszyscy się będą wielbić wokoło.
A wszystko to dzięki naszemu kRRólowi,
który tak dba by narodowi…
krzywda się żadna nie wydarzyła,
by żadna duszyczka się nie skarżyła.
Nie będzie już wojen, chorób ni złości
a wszystko dzięki jego miłości…
Miłości do ludzi, do miasta Lubina
a wszystkie problemy – nie jego wina!
Taki jest ten nasz Robert wspaniały
i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki.
To nie ludzie – to wilki!

hehehe
hehehe
11 miesięcy 4 dni temu

Premier z pewnością wraz z uzbrojonym w łopaty gabinetem przyjedzie i rozwiąże problem 😀

LOBO
LOBO
11 miesięcy 4 dni temu

Podatek od kopalin funkcjonuje, budowa S – 3 stoi w miejscu, podatek od gmin miedziowych w planach rządu. Oj, oj nie chcę straszyć PIS-u coś mi się wydaje że przerżnie wybory jak poprzednio potworna platforma i w naszym regionie znowu zacznie wygrywać komuna. Nasze Zagłębie jest bardzo wyczulone na obietnice.

Luzak
Luzak
11 miesięcy 3 dni temu

Niestety nie przerżną, Polacy sprzedali się za 500+ i pis wygra kolejne wybory.

moon
moon
11 miesięcy 4 dni temu

Macie refleks szanowni włodarze.. trochę za wolny w stosunku do oczekiwanego i właściwego czasu reakcji 😀

Z
Z
11 miesięcy 4 dni temu

Wiemy, że to zrobione specjalnie przed wyborami ale i tak łapka w górę Panowie.

wpDiscuz