Wciąż trwają zapisy na Bieg Kopernika

232

Trwają zapisy na czwartą edycję Biegu Kopernika, który odbędzie się 27 kwietnia. Warto podkreślić, iż w 2018 roku 4-kilometrową trasę pokonało ponad 300 osób. Najmłodsza uczestniczka miała osiem i pół miesiąca, a najstarszy – 84 lata.

Fot. Katarzyna Skoczylas

Przez nasze miasto już wkrótce przebiegnie kilkaset osób. 27 kwietnia odbędzie się IV Bieg Kopernika. Na zawodników czeka trochę dłuższa trasa, bo tym razem będą musieli przebiec 4,6 km. – Po ubiegłorocznej zmianie, powróciliśmy także do mety pod I Liceum Ogólnokształcącym. Trasa będzie jednak wiodła przez rynek – zapowiada Monika Kosińska-Dziewiatkowska, nauczycielka wychowania fizycznego z I LO w Lubinie, które organizuje to wydarzenie.

W tym biegu uczestniczą zarówno pasjonaci i amatorzy, młodzi i trochę starsi, a także całe rodziny z dziećmi. Przed nami IV edycja Biegu Kopernika. Ponad 4,5-kilometrową trasę pokonuje co roku ponad 300 osób.

Na bieg można się zgłosić zapisując się poprzez stronę: super-sport zapisy

Zapisy potrwają do 21 kwietnia lub do wyczerpania miejsc, bowiem w tym roku organizatorzy wprowadzili limit uczestników – maksymalnie może wystartować 400 osób. Na tę chwilę zapisało się już 50 chętnych.

Uczestnicy wydarzenia przebiegną ulicami: Kopernika, Wrocławską, przez park Wrocławski, ścieżką rowerową wzdłuż ul. Paderewskiego, ulicą Kościuszki, Konstytucji 3 Maja, Bema, 1 Maja, Tysiąclecia, przez rynek, ulicą Odrodzenia i Kopernika.

Rozgrzewka przed startem, a także rozciągnie po biegu odbędzie się pod okiem Agnieszki Chojnackiej.

Start imprezy planowany jest na 9 rano. Wpisowe jak co roku wynosi 20 zł, a w pakiecie znajdzie się pamiątkowy medal i numer startowy.

– Pieniądze można wpłacać w sekretariacie szkoły. Biuro zawodów mieści się w I Liceum Ogólnokształcącym w sali gimnastycznej i jest czynne do 26 kwietnia w godz. 13–18, a w dniu zawodów, czyli 27 kwietnia w godz. 7– 8.30 – informuje nauczycielka.

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość