Wakacje w Ścinawie

Już z końcem roku szkolnego rozpoczął się cykl wakacyjnych zajęć przygotowywany przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie dla dzieci i młodzieży. Największym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do sołectw.

Do tej pory odbyło się już sześć takich wycieczek: do Buszkowic, Zaborowa, Redlic, Turowa, Ręszowa oraz Dziewina. Dzieci dzięki nim mogą poznać walory przyrodnicze oraz historyczne danych miejscowości, odwiedzić ciekawe miejsca i obiekty oraz poznać interesujących ludzi, którzy tam mieszkają.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również warsztaty dożynkowo-artystyczne prowadzone przez Małgorzatę Chirowską z Krzyżowej, podczas których dzieci przygotowują przeróżne dekoracje i rękodzieło. Finałem będzie wystawa tych prac podczas tegorocznego święta plonów.

Ponadto 6 lipca dla dzieci i młodzieży odbyło się przedstawienie pt. „Skarb to nie tylko złoto” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek.

Szczegółowy plan wakacyjnych wyjazdów oraz innych zajęć organizowanych przez ścinawskie centrum kultury można znaleźć na stronie www.ctik.scinawa.pl lub pod numerem telefonu: 76 845 79 17.

AUTOR PWF, FOT. CTiK /scinawa.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz